Dan Brown — znakomity autor kryminałów, sensacji i thrillerów

Dan Brown — znakomity autor kryminałów, sensacji i thrillerów

W świecie literatury kryminalnej, sensacyjnej i thrillerów, każda strona jest jak zamknięte drzwi, za którymi kryją się nieznane tajemnice i niebezpieczeństwa. Książki te nie tylko trzymają czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, ale również rzucają wyzwanie jego umiejętnościom detektywistycznym. Fenomen tego gatunku literackiego tkwi w zdolności autorów do układania intryg — a taki talent posiada m.in. Dan Brown.

Od nauczyciela do nagradzanego pisarza — droga do sukcesu Dana Browna

Dan Brown to amerykański pisarz, który urodził się 22.06.1964 roku w New Hampshire, w którym dalej mieszka. To jednoczesny absolwent ekskluzywnej szkoły z internatem — Amherst College i Phillips Exeter Academy, w której po studiach i nieudanej karierze muzycznej został nauczycielem od angielskiego. Z czasem jednak Dan Brown zdecydował się na rozwijanie swojego artystycznego talentu i od 1996 roku odnosi w tej dziedzinie sukcesy. 

Jego talent do pisania, a także determinacja sprawiły, że w niedługim czasie stał się jednym z najpopularniejszych autorów współczesności. Łączny nakład jego dzieł przekroczył ponad 170 mln egzemplarzy, które przetłumaczono na wiele języków.

Obecnie Dan Brown jest znanym autorem książek kryminalnych, sensacyjnych oraz thrillerów, które trzymają czytelnika w pożądanym napięciu. Jego dzieła słyną również z zamieszczania w fabule informacji z dziedziny historii i sztuki, a także religii, czy teorii spiskowych. Przysparza mu to wielu czytelników, którzy lubią zagłębiać się właśnie w takie literackie klimaty.

Dan Brown i jego najbardziej polecane książki

Dan Brown to autor wielu książek zaliczanych do gatunku kryminałów, sensacji oraz thrillerów. Jeśli lubisz czytać książki tego autora, to polecamy Ci odwiedzenie strony Skupszop.pl, gdzie znajdziesz ponad 41 produktów z nim powiązanych. 

Do najbardziej poczytnych dzieł pisarza zaliczyć można m.in.:

  • „Kod Leonarda da Vinci”, który doczekał się adaptacji filmowej w 2009 r.;
  • „Początek”;
  • „Zaginiony symbol”, który również doczekał się adaptacji — serialowej w 2021 r.;
  • „Inferno” – adaptacja filmowa w 2016 r.;
  • „Anioły i demony”;
  • „Zwodniczy punkt”;
  • „Symfonia zwierząt”;
  • czy „Cyfrowa twierdza”.

Te oraz inne książki kupisz bez problemu na Skupszop.pl w bardzo dobrej cenie — nawet za kilkanaście złotych. Warto zatem odwiedzić wspomniany portal i poszukać nowych książek — nie tylko autorstwa Dana Browna, ale również innych, znakomitych autorów.

Dodaj komentarz