Tych błędów stylizacyjnych nie popełniaj jesienią!

Tych błędów stylizacyjnych nie popełniaj jesienią!

Jesień to pora roku, w której możemy pozwolić sobie na nieco więcej ekspresji w naszych codziennych stylizacjach. Ciepłe kolory oraz odpowiednio dobrane fasony sprawią, że nie tylko będziemy czuć się świetnie, ale również wyglądać doskonale. Aby tak się stało, warto wiedzieć, jakich błędów stylizacyjnych unikać.

Buty niedopasowane

Zacznijmy od samego dołu, czyli od butów. Jesienią stawiamy zwykle na obuwie cieplejsze, skórzane, które dobrze chroni nas przed zimnem i wilgocią. Wybieramy więc botki damskie lub kozaki, które sprawdzają się w tej roli doskonale. Jeśli jednak nie dopasujemy ich fasonu do naszej sylwetki, zamiast być dla nas ozdobą, mogą uwydatnić pewne mankamenty naszej figury. Przykładowo panie o niskim wzroście powinny unikać botków na płaskiej podeszwie oraz o kontrastowym do dolnej części garderoby kolorze, gdyż w ten sposób optycznie skrócą swoje nogi. Lepiej wówczas postawić na te w kolorze zbliżonym do barwy naszych ulubionych spodni czy rajstop, a także wybrać model na obcasie, który wydłuży sylwetkę. Klasyczne botki skórzane na szpilce będą się świetnie prezentować do eleganckiego stroju lub tego na co dzień, zestawione ze spodniami rurkami i płaszczykiem. Nie zakładajmy ich natomiast do sportowego outfitu, gdyż całość będzie wówczas wyglądać dość tandetnie.

Jeśli natomiast chodzi o kozaki, to jesienią wybierajmy te skórzane w kolorze czarnym, brązowym lub barwione na zielono czy bordowo. Nie polecamy natomiast zakładania białych kozaków, a już zwłaszcza tych na szpilce.Te są bowiem symbolem kiczu i są zarezerwowane tylko na wyjątkowe (głównie estradowe) okazje. Na co dzień będziemy w nich wyglądać śmiesznie nawet, jeśli skrzętnie dopasujemy do nich pozostałe elementy naszej garderoby.

Nie do końca elegancko

Często spotykanym błędem w jesiennych stylizacjach jest nieumiejętne łączenie eleganckich elementów garderoby z tymi o luźniejszym charakterze. Klasycznym niedopatrzeniem jest zestawienie eleganckiego płaszcza ze spodniami dresowymi i, dodatkowo, obuwiem sportowym. Płaszcz w tej stylizacji, oprócz tego, że zapewni ciepło, nie wniesie niczego dobrego do naszego wyglądu i jedynie sprawi, że będziemy wyglądać w nim jakbyśmy włożyli go na siebie zupełnie przypadkowo. Podobnym błędem będzie również założenie obszernej, puchowej kurtki z kapturem do eleganckiej sukienki i szpilek, przez co nasz szykowny outfit straci całkowicie swój wdzięk.

Nakrycie głowy… od czapy

Na ulicach wielu miast można spotkać osoby, które popełniają błąd zakładając na przykład sportową czapkę z daszkiem do płaszcza lub skórzanej ramoneski. Takie zestawienie z pewnością nie wygląda dobrze, a jeśli już chcemy się pokusić o ten duet, musimy zadbać o inne szczegóły naszego wyglądu, które będą razem tworzyły spójną, stylizacyjną całość. Nie polecamy również zakładania eleganckiego kapelusza do sportowej kurtki typu puchówka czy softshell –  to nakrycie głowy zarezerwowane jest do stylizacji z płaszczem lub kurtką o klasycznym, wizytowym kroju.

Unikając tych kilku błędów z pewnością nasze jesienne stylizacje będą prezentowały się modnie i z klasą.

1 Comment

  1. Jeansy rurki to jedne z najpopularniejszych spodni. Nic dziwnego, sa ponadczasowe i pasuja prawie do wszystkiego. Prawie, jak wiadomo, robi jednak roznice. Jak nie nosic rurek? Przedstawiamy 5 najpopularniejszych stylizacyjnych bledow z rurkami w roli glownej.

Dodaj komentarz