Kredyt gotówkowy bez dodatkowych zaświadczeń — jak uzyskać?

Kredyt gotówkowy bez dodatkowych zaświadczeń — jak uzyskać?

Kredyt gotówkowy jest jednym z najczęściej wybieranych zobowiązań przez Polaków. Dzięki zaciągnięciu tego typu pożyczki, możemy sfinansować wiele transakcji. Dodatkowo, w przeciwieństwie do kredytów hipotecznych, nie musimy dokumentować celu, na jaki chcemy przeznaczyć pozyskane środki.

Większość osób zastanawia się jednak, czy kredyt gotówkowy bez dodatkowych zaświadczeń jest możliwy?

Kredyt gotówkowy — warunki

W pierwszej kolejności należy określić warunki, z którymi spotykamy się, gdy chcemy wziąć kredyt gotówkowy. Takie kwestie najczęściej są przejrzyście wyszczególnione w regulaminie wewnętrznym danego banku. Są one również regulowane przez obowiązujące przepisy prawne dotyczące bankowości, przez co w większości instytucji warunki kredytu gotówkowego wyglądają niemalże identycznie. Musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że o kredyt w banku mogą starać się jedynie osoby spełniające podstawowe kryteria. Są to: pełnoletność (w wielu przypadkach firmy wymagają ukończenia 21 roku życia), ważny dowód osobisty, polskie obywatelstwo, stały adres zamieszkania oraz konto w polskim banku. Spełniając tego typu kwestie, dostajemy możliwość wnioskowania o kredyt. Jednak na tym etapie nie kończy się nasza droga w procesie starania się o pożyczkę, gdyż decyzja, czy zostanie nam ona udzielona, zależy od naszej zdolności kredytowej.

Co to jest zdolność kredytowa?

Mówiąc o zdolności kredytowej, musimy pamiętać, że nie jest ona uzależniona wyłącznie od wysokości naszych zarobków. Nie oznacza to jednak, że źródło, tryb zatrudnienia oraz dochody nie wpływają na jej wysokość. Zdolność kredytowa to nic innego jak czynnik, który determinuje wysokość kredytu, który udzieli nam bank. Jest ona obliczana na podstawie takich parametrów jak:

— Wysokość dochodów i źródło utrzymania

— Liczba osób w gospodarstwie domowym

— Wysokość miesięcznych wydatków

— Historia w BIK — Banki zawsze sprawdzają historię kredytową. W BIK mieszczą się szczegółowe informacje na temat zaciągniętych przez nas zobowiązań (kredytów, pożyczek, sprzętów na raty, chwilówek). Oznacza to, że kredyt gotówkowy bez bik nie jest możliwy do zaciągnięcia w banku. Taką pomoc finansową możemy uzyskać jedynie w firmach pożyczkowych.

— Zadłużenia — jeśli mamy długi i nasze dane znajdują się w KRD, nie mamy szans na otrzymanie kredytu gotówkowego.

Czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest możliwy?

Większość osób, która chce skorzystać z pomocy finansowej w banku, zastanawia się, czy może zaciągnąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku wnioskowania o takie zobowiązanie, nie musimy dopełniać tylu formalności jak np. starając się o kredyt hipoteczny. W przypadku tego drugiego konieczne jest przedłożenie wielu dokumentów, które muszą jasno wskazywać cel, na jaki chcemy pożyczyć środki (budowa domu, zakup mieszkania itp.). Z kolei gdy chcemy wziąć kredyt gotówkowy, nie musimy wskazywać celu, na który przeznaczymy otrzymaną gotówkę. Również w tym przypadku nie zawsze banki wymagają zaświadczeń od pracodawcy czy umowy o pracę. Jeśli wnioskujemy o niewysoką kwotę, najczęściej musimy jedynie przygotować wyciągi z konta (np. z 3 ostatnich miesięcy) oraz napisać oświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Kredyt gotówkowy bez dodatkowych zaświadczeń możemy więc zaciągnąć bez problemu w większości banków.

Jak wziąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy bez dodatkowych zaświadczeń możemy wziąć zarówno w stacjonarnej placówce banku, jak i zupełnie online. W drugim przypadku proces wnioskowania jest wygodniejszy i przebiega szybciej. Musimy jedynie wypełnić elektroniczny formularz i potwierdzić naszą tożsamość.

  1. W formularzu online wpisujemy nasze dane osobowe, tj. imię i nazwisko, adres zamieszkania, dane z dowodu (seria, numer), PESEL itp.
  2. Umieszczamy informacje o wysokości dochodów, wysokości wydatków oraz liczbie osób w gospodarstwie domowym.
  3. Zaznaczamy kwotę, o jaką chcemy wnioskować i wybieramy okres spłaty.
  4. Podajemy nasz numer konta oraz numer telefonu.
  5. Potwierdzamy nasze dane osobowe — Jeśli jesteśmy klientami banku, w którym wnioskujemy o kredyt gotówkowy, zazwyczaj nie musimy potwierdzać naszej tożsamości. Z kolei w sytuacji, gdy chcemy wziąć kredyt w innej instytucji niż ta, w której mamy konto, będzie to konieczne. Aby zweryfikować dane, musimy wykonać przelew na symboliczną kwotę (najczęściej wymaga się 1 grosza lub 1 złotówki). W ten sposób bank może szybko otrzymać nasze dane osobowe i porównać je z tymi wprowadzonymi we wniosku.
  6. Czekamy na decyzję kredytową. Zazwyczaj jest ona wydawana ekspresowo, nawet tego samego dnia. Musimy jednak liczyć się, że czas przedłuży się w przypadku wnioskowania o większą kwotę. W takiej sytuacji instytucja będzie szczegółowo sprawdzała naszą zdolność kredytową, aby zyskać pewność, że jesteśmy wiarygodnymi konsumentami, a kredyt będzie spłacany terminowo.
  7. Po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej, otrzymujemy środki na numer rachunku podany w formularzu.

1 Comment

Dodaj komentarz