Jak dobrać biustonosz w dużym rozmiarze?

Jak dobrać biustonosz w dużym rozmiarze?

Posiadaczki dużego biustu przez większość społeczeństwa są uważane za prawdziwe szczęściary. Jednak w praktyce kobiety wyposażone w pokaźniejszego rozmiaru piersi muszą zmagać się z wieloma problemami. Jednym z nich jest problem z dobraniem biustonosza. Jaki wybrać model? Gdzie kupić większe staniki? Ile powinien kosztować taki biustonosz? Artykuł na pewno rozjaśni wiele kwestii.

Oceń swój biust

Najpierw należy spojrzeć na swój biust w miarę możliwości obiektywnie. Czy jest ciężki i opadający? Piersi rozchodzą się w przeciwne strony? A może jedna pierś jest większa od drugiej? Żaden biust nie jest idealny i stanik powinien być odpowiednio dobrany do wymagań każdego biustu. Przykładowo piersi rozchodzące się na boki, powinny być ubierane w staniki zgarniające biust bardziej “do środka”. Jeżeli nie jesteśmy pewne jaki mamy typ piersi, warto przeglądać infografiki dostępne w internecie, które pokazują jaki typ stanika najbardziej pasuje do naszego biustu i przede wszystkim nie zniechęcać się!  Ekskluzywna bielizna damska jest dostępna dla posiadaczek wszelkiego rodzaju biustów.

idealny stanik

Rozmiar miseczki

Rozpoznając rozmiary biustonoszy, zazwyczaj widzimy liczbę połączoną z literą. I tak na przykład liczba 80 oznacza obwód pod biustem, a literka oznacza miseczkę, w którą powinna mieścić się pierś. Większość kobiet uważa, że jeżeli kilka lat temu pani w sklepie stwierdziła, że ma rozmiar 75B, to musi być prawda. Jednak należy sobie uświadomić, iż rozmiar stanika zależy od marki, a nawet konkretnego modelu. Również rozmiar naszego biustu może się zmieniać na przestrzeni lat. Dodatkowe kilogramy mogą powiększyć biust, tak jak i mniejsza liczba na wadze może go zmniejszyć. Dlatego należy zawsze przed zakupem bielizny zmierzyć się i sprawdzić jak nasz rozmiar pasuje do wymiarów producenta.

Idealny stanik

Popularne badania mówią o tym, że nawet 80% kobiet nie ma odpowiednio dobranego stanika. Posiadaczki większych biustów mówią o tym, że z trudem mogą wybrać stanik w typowym sklepie bieliźniarskim. Dlatego bardzo często ich staniki są po prostu za małe. Rozmiary miseczek w typowych sklepach z bielizną kończą się na F, a i tak ten rozmiar nie jest, aż tak często spotykany. Dlatego posiadaczki większych miseczek powinny zdecydować się na odwiedzenie sklepów, które specjalizują się w większych biustonoszach. Warto również poznawać nowe typy biustonoszy. Przykładowo biustonosz typu spacer jest stworzony z innowacyjnej lekkiej pianki oraz uszyty bezszwowo. Dzięki takiemu biustonoszowi posiadaczki dużych biustów będą w końcu mogły poczuć się lekko. Także nie pozostało nic innego tylko wybrać się na zakupy!

Dodaj komentarz