Jakie buty kupić na zimę?

Jakie buty kupić na zimę?

Zimą, pomimo trudniejszych warunków atmosferycznych nasza aktywność wcale nie zwalnia. Z taką samą częstotliwością chodzimy przecież do pracy, spotykamy się ze znajomymi, wybieramy się chociażby na krótki spacer, jeździmy po zakupy, bierzemy udział w ważnych wydarzeniach okolicznościowych różnego rodzaju. Nie ma wątpliwości, że dobre buty przydadzą się nie tylko w ramach codziennego funkcjonowania, ale także na zimowe szaleństwa w śniegu. Wszystko zależy po prostu od przeznaczenia butów. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze idealnych butów na zimę. 

Ciepło i stylowo

Zimą możesz być zawsze modna i nosić się wygodnie. Dobieraj buty zgodnie z własnym stylem. Panie, które najlepiej czują się w ubraniach klasycznych, mogą stawiać na półbuty damskie czarne, dla tych, które uwielbiają styl streetwear najlepsze będą wysokie trapery. Producenci oferują liczne modele w różnej kolorystyce, tylko od Ciebie zależy, jakie wybierzesz buty zimowe. Botki, sztyblety, a może wysokie kozaki za kolano? Wybór jest ogromny, ale w każdym przypadku liczy się przede wszystkim jakość wykonania butów. 

Najlepsze są buty skórzane, które nie przemakają i chronią stopę przed zimnem. Zimowe obuwie musi być ocieplane, bo chociaż nasz klimat się ociepla, a śniegu w Polsce jest na lekarstwo, to jednak zdarzają się dni mocno mroźne. 

Zadbaj też o własne bezpieczeństwo. Wysokie szpilki raczej nie sprawdzą się na codzienne spacery. Są niestabilne i łatwo się w nich wywrócić na zlodowaciałym chodniku. Znacznie lepiej jest wybrać obuwie na grubszej platformie, ale płaskie lub przynajmniej niższym, koniecznie szerokim obcasie. Zimą doskonale sprawdzają się też koturny. 

Ważne wskazówki

Buty na zimę mają być przede wszystkim solidnie wykonane. Muszą być wygodne, ale spełniać też funkcję chroniącą stopy. Mają też zapewniać bezpieczeństwo podczas poruszania się i wyglądać zawsze estetycznie niezależnie od okazji. Należy unikać butów zimowych materiałowych, niezbyt dobrze sprawdzają się też buty z nubuku, chyba że zostaną poddane odpowiedniej impregnacji. Warto kupować buty na zimę ze skóry naturalnej, bo te bez problemu można utrzymać w czystości. Należy pamiętać o dobrej pielęgnacji butów zimowych, szczególnie kiedy na ulicach leży sporo śniegu – sól i piasek nie wpływają na nie dobrze. Wraz z butami trzeba więc kupić dobrą pastę i impregnat, dzięki czemu obuwie posłuży co najmniej kilka sezonów zimowych. 

 

Dodaj komentarz