Jak zorganizować wieczór panieński? Porady krok po kroku.

Jak zorganizować wieczór panieński? Porady krok po kroku.

Twoja przyjaciółka wychodzi za mąż i chcesz zorganizować pożegnanie jej panieńskiego stanu, ale nie wiesz od czego zacząć? Na pewno nie będziesz mieć z tym problemu, jeśli świetnie znasz przyszłą pannę młodą. Świadomość tego co lubi, a czego zupełnie nie akceptuje Twoja przyjaciółka, to klucz do sukcesu! Tak jak każda kobieta marzy o zostaniu panną młodą, tak wszystkie przyjaciółki chciałyby zostać świadkowymi i móc zaplanować idealny wieczór panieński. Jednak organizacja takiego poważnego przedsięwzięcia to duże wzywanie. Wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik jeszcze przed imprezą. W związku z tym warto krok po kroku zaplanować kolejne działania, aby Twoja przyjaciółka poczuła się w tym dniu naprawdę wyjątkowo! Gotowy przepis na udany wieczór panieński znajdziesz poniżej.

Wieczór panieński – od czego zacząć?

Przed Tobą mnóstwo zadań do zrealizowania, więc warto ułożyć je w jedną całość. To pozwoli po kolei realizować kolejne kroki. Dzięki temu nie pogubisz się w szale przygotowywań. Na rynku są dostępne specjalne plannery, które pozwalają usystematyzować działania i poukładać je w kolejności chronologicznej. Jeśli masz problem z pamiętaniem o terminach, to koniecznie ustaw sobie powiadomienia sms. To bardzo przydatne udogodnienie, które może zaoszczędzić Ci dużo nerwów. A więc co trzeba ustalić po kolei?

 • lista gości
 • czas
 • budżet
 • miejsce
 • atrakcje
 • prezent dla panny młodej
 • podziękowania dla gości

Kogo zaprosić na wieczór panieński?

Ten element wieczoru panieńskiego powinno się omówić z przyszłą panną młodą. Może być tak, że świadkowej wydaje się, iż obecność niektórych osób jest oczywista, a przyjaciółka wcale nie chce ich towarzystwa. W związku z tym listę gości warto stworzyć wraz z główną zainteresowaną. Warto namówić pannę młodą, aby dobrze zastanowiła się nad ilością osób zaproszonych na imprezę. Zbyt kameralna grupa może być za mała, aby dobrze się bawić podczas niektórych atrakcji. Z drugiej strony zaproszenie wielu znajomych może doprowadzić do tego, że grupa rozpadnie się w trakcie zabawy na mniejsze podgrupy i ze wspólnej imprezy nic nie wyjdzie. Najlepsza ilość zaproszonych pań na wieczór panieński to między 6 a 10 osób.

Czy zapraszać mężczyzn na wieczór panieński?

Tak jak już było wspomniane wyżej, o tym kto będzie uczestnikiem imprezy, ostatecznie powinna zadecydować panna młoda. Jeśli główna zainteresowana ma wśród swoich najlepszych przyjaciół panów, to dlaczego nie miałaby ich zaprosić na tak ważne wydarzenie. Oczywiście utarło się, że na wieczorze panieńskim bawią się tylko przedstawicielki płci pięknej, ale coraz częściej na takich imprezach można zobaczyć również mężczyzn.

Kiedy najlepiej zorganizować wieczór panieński?

Wiele osób uważa, że zgodnie z amerykańskimi komediami romantycznymi wieczór panieński powinien odbyć się na dzień przed ślubem. Oczywiście w rzeczywistości organizacja takiego przedsięwzięcia w tym terminie jest wręcz niemożliwa. Każda panna młoda chce odpocząć przed wielkim dniem, aby wyglądać podczas ślubu i wesela na wypoczętą. Wieczór panieński najlepiej zorganizować na miesiąc przed ślubem. Wtedy panna młoda nie jest jeszcze, aż tak zestresowana przygotowaniami i może znaleźć nawet cały weekend na panieńskie szaleństwa. Niektóre świadkowe decydują się na to, aby wcześniej zapytać pannę młodą, kiedy ma wolny termin. Jednak takie rozwiązanie eliminuje możliwość zrobienia przyjaciółce niespodzianki. Warto współpracować z narzeczonym głównej zainteresowanej, ponieważ on dyskretnie może dowiedzieć się, kiedy byłby najlepszy czas na zorganizowanie imprezy.

Ile trzeba wydać na przygotowanie wieczoru panieńskiego?

Jeśli chodzi o finanse, to wszystko zależy od tego ile przyjaciółki chcą przeznaczyć na niezapomniane chwile dla siebie i panny młodej. Można zorganizować wieczór panieński za 100 zł od osoby, ale również taki, który będzie kosztował każdą uczestniczkę 1000 zł i więcej. Oczywiście organizatorka powinna dopasować swoje plany do możliwości finansowych osób biorących udział w wydarzeniu. W innym przypadku może się okazać, że na kilka dni przed większość zaproszonych zrezygnuje i impreza okaże się katastrofą. Można z powodzeniem zorganizować wieczór panieński niskobudżetowy, ale wtedy trzeba wykazać się większą kreatywnością. Niestety większość atrakcji na przykład wynajęcie limuzyny, albo striptizerów to koszt około kilku tysięcy złotych.

Gdzie zorganizować wieczór panieński?

W przypadku miejsca należy wykazać się znajomością upodobań panny młodej. Jeśli główna zainteresowana lubi jeździć konno, to świetnym pomysłem będzie wynajęcie domku w okolicy stadniny na cały weekend. Dla kobiety, która lubi luksusowe przyjęcia świetnie sprawdzi się wynajęcie loży w znanym klubie muzycznym na jeden wieczór. Najpopularniejsze miejsca wybierane przez organizatorki wieczorów panieńskich, to właśnie kluby, domki nad jeziorami lub domowe zacisze. Przed rezerwacją wybranego miejsca lepiej upewnić się, że właściciele nie mają nic przeciwko organizacji wieczoru panieńskiego w danej lokalizacji. Niestety niektórzy nie zgadzają się na tego typu imprezy, ponieważ niekiedy zachowanie gości pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście jest wiele miejsc, które wręcz zachęcają do organizacji wieczorów panieńskich i kawalerskich, więc na pewno uda Ci się wybrać coś wyjątkowego. Dobrze pomyśleć też o ozdobach, którymi będzie można przystroić salę, gdzie będziecie się bawić. W klubie można ozdobić wynajętą lożę, natomiast w domku letniskowym świadkowa ma o wiele większe pole do popisu i może naprawdę kreatywnie zaskoczyć pannę młodą.

Jakie atrakcje sprawdzą się podczas wieczoru panieńskiego?

To kolejny etap, gdzie tylko osoba, która dobrze zna przyszłą pannę młodą może trafić w dziesiątkę. Niektóre kobiety od razu zastrzegają, że nie życzą sobie na wieczorze panieńskim striptizerów czy słomek do drinków w kształcie męskiego przyrodzenia. Lepiej uszanować wolę przyjaciółki, ponieważ to jej dzień i powinna czuć się w trakcie wieczoru komfortowo. Są oczywiście panie, które wręcz liczą na wspomniane atrakcje i wtedy ich realizacja jest jak najbardziej trafionym rozwiązaniem. Wybór rozrywek jest uzależniony w dużej mierze od miejsca, które wybrała świadkowa na realizację wieczoru. Co innego można robić będąc w klubie, a jeszcze inne atrakcje są możliwe do zrealizowania w domku letniskowym. Istotny jest też czas trwania imprezy. Jeśli na wieczór panieński przeznaczony jest cały weekend, to istnieje realna szansa na zaplanowanie dwóch dni pełnych wrażeń.

Pomysły, które świetnie sprawdzają się podczas wieczorów panieńskich, to na przykład:

 • wyjście do restauracji np. sushi,
 • warsztaty: taniec pole dance, makijażu, masażu,
 • day spa,
 • escape room,
 • trampoliny/wrotki.

Zdecydowanie najczęściej świadkowe stawiają na wyjście do klubu. Choć ostatnimi czasy bardzo popularne stały się escape roomy. Rozwiązywanie zagadek jest nie lada gratką dla pań, które lubią takie rozrywki. Dla kobiet interesujących się sportem można pomyśleć o spływie kajakowym. W ciągu dnia aktywność fizyczna, a wieczorem przyjemny odpoczynek z suto zastawionym stołem i winem. Jednak jest to opcja na wyjazd dwudniowy, aby tego samego dnia panna młoda i jej znajome nie musiały wracać do domu. Wszelkie warsztaty powinny być zorganizowane tak, aby każda uczestniczka wieczoru panieńskiego mogła wziąć w nich udział. Świadkowa musi myśleć przede wszystkim o komforcie i dobrym samopoczuciu panny młodej, ale jednocześnie nie może też zapomnieć o gościach zaproszonych na imprezę. Day spa to świetny pomysł, jeśli wiesz, że Twoja przyjaciółka potrzebuje chwili relaksu i wyciszenia przed ślubem.

Co kupić jako prezent na wieczór panieński?

Najlepiej, jeśli na jeden prezent złożą się wszystkie uczestniczki imprezy. Wtedy można dla przyszłej panny młodej kupić coś wyjątkowego. Zwykle organizatorki decydują się na seksowną bieliznę, album ze zdjęciami czy gadżety erotyczne. Oczywiście, jak przy okazji innych kwestii związanych z wieczorem panieńskim, tak również w tym przypadku warto dostosować się do upodobań panny młodej. Niektóre kobiety absolutnie nie akceptują wulgarnych prezentów, a inne będą się z nich śmiać. Wszystko zależy od poczucia humoru głównej zainteresowanej i tego czy ma do siebie dystans. Niektóre przyjaciółki decydują się na prezenty hand made. Taki upominek z pewnością przypadnie do gustu każdej pannie młodej, ponieważ w jego wykonanie trzeba włożyć dużo serca i wysiłku. Dobrym pomysłem jest na przykład łapacz snów z makramy, albo skrzynka na drobiazgi zrobiona metodą decoupage.

Co dać jako podziękowanie uczestniczkom wieczoru panieńskiego?

Jako organizatorka powinnaś podziękować przyjaciółkom panny młodej za przybycie i wspólną organizację wieczoru. Upominek może być symboliczny. Najlepiej sprawdzi się samodzielnie wykonana karta z podziękowaniami, świeczka zapachowa lub herbata o ciekawym smaku. Jeśli podczas wieczoru były wykonywane zdjęcia przez fotografa, albo świadkowa uwieczniała wspaniałe chwile, to można później dać gościom odbitki. Będzie to świetna pamiątka i uczestniczki wieczoru panieńskiego na pewno ucieszą się z tego typu upominku. Natomiast dla panny młodej warto wykonać album ze zdjęciami z imprezy. Można go wręczyć jako dodatek do prezentu ślubnego.

Wbrew pozorom przygotowanie wieczoru panieńskiego nie jest bardzo skomplikowanym wyzwaniem. Jednak z pewnością trzeba poświęcić nieco czasu, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik i zadowolić przyszłą pannę młodą. Realizując kolejne punkty z powyższego planu na pewno o niczym nie zapomnisz i zorganizujesz bajeczną imprezę, którą będziecie wspominać przez lata. Przede wszystkim na początku nie panikuj. Nawet jeśli wydaje Ci się, że obowiązków jest za dużo, a czasu zdecydowanie za mało, to wystarczy trzymać się planu i ze wszystkim zdążysz. Jeśli w trakcie organizacji wieczoru panieńskiego zdasz sobie sprawę, że są sprawy, które możesz powierzyć innym przyjaciółkom panny młodej, to jak najbardziej warto je zaangażować. Będą czuć się docenione, a Ty zyskasz więcej czas na załatwienie innych obowiązków.

Dodaj komentarz