Natka pietruszki: dlaczego warto po nią sięgać?

Natka pietruszki: dlaczego warto po nią sięgać?

Natka pietruszki to częsta dekoracja naszych talerzy oraz wartościowy dodatek do diety. Dlaczego warto po nią sięgać regularnie? W jaki sposób ten niepozorny dodatek może wpłynąć na ogólny stan naszego zdrowia?

Pochodząca z regionu śródziemnomorskiego, pietruszka na dobre zagościła w naszym menu. Dla jednych jest jedną z wielu roślin przyprawowych, dla innych – naturalnym lekiem na wiele przypadłości. Kusi ciekawym smakiem i aromatem, a jednocześnie zaskakuje ogromną wartością odżywczą. Dlaczego z jej mocy korzystamy tak chętnie?

Powodów, dla których warto sięgać po natkę pietruszki, jest sporo. Jest ona rewelacyjnym źródłem witaminy C oraz witaminy K, nie brak tu również błonnika oraz kwasu foliowego. Pietruszka może nam dostarczyć jednocześnie sporo cennych dla zdrowia składników mineralnych, takich jak: żelazo, magnez, potas czy cynk. W natce pietruszki pojawia się też sporo beta-karotenu, nie brak tu również olejków eterycznych.

W jaki sposób zdrowa dieta z takim dodatkiem może wpłynąć na ludzki organizm?

Wiadomo, że sięganie po natkę pietruszki jest bardzo popularne wśród tych osób, które chcą w naturalny sposób odświeżyć oddech. To zasługa chlorofilu, dzięki któremu pietruszka pomaga nam w walce z bakteriami oraz faktu, iż ten dodatek do menu skutecznie zwiększa ilość wydzielanej śliny. Natka pietruszki wspiera nas też dodatkową porcją witaminy C, dzięki której można wzmocnić swój układ odpornościowy oraz zwiększyć przyswajalność żelaza. Efekt? Zdrowa dieta z dodatkiem pietruszki może chronić nas przed anemią, która jest dość częstą przypadłością. Pietruszka to ważne wsparcie dla nerek oraz naturalny środek moczopędny. Dzięki temu natka pietruszki pomaga nam w pozbyciu się z organizmu nadmiaru wody, oczyszcza jednocześnie nasz organizm ze szkodliwych toksyn. Po natkę pietruszki warto też sięgać przy takich problemach z drogami moczowymi, jak infekcje pęcherza czy kamica. Sięganie po pietruszkę pomoże nam utrzymać mocniejsze kości, a przy okazji będzie nas wspierać w walce z wolnymi rodnikami.

Zdrowa dieta z udziałem natki pietruszki to rewelacyjne wsparcie dla organizmu każdego, komu zależy na utrzymaniu dobrej formy. Warto jednak pamiętać, iż pietruszka to również naturalny kosmetyk, który doskonale sprawdza się w walce ze zmarszczkami. Roślina ta dodatkowo nawilża skórę i doskonale wpływa na układ krwionośny, dzięki czemu korzystanie z jej mocy jest częstym zjawiskiem wśród osób mających problemy z cerą naczynkową. Pietruszka świetnie sprawdzi się też w pielęgnacji cery trądzikowej i tłustej, pomoże też przy podrażnieniach oraz stanach zapalnych. A co ze skórą głowy? Kto będzie wcierał sok z natki we włosy, ten może je skutecznie wzmocnić i zmniejszyć ich łamliwość. Powodów, dla których warto docenić natkę pietruszki, jest zatem sporo. Im prędzej nauczymy się korzystać z jej mocy, tym lepiej dla nas i dla naszego zdrowia.

Dodaj komentarz