Wózki do golfa

Wózki do golfa

Wielu z nas doskonale wie o tym, że te typowe wózki do golfa są małe, osiągają niewielką prędkość, maja też dwa miejsca siedzące i przestrzeń bagażową dla torby z kijami golfowymi. Posiadają także tę przednią szybę i co równie istotne oświetlenie z przodu to także ich stały element wyposażenia. Minus tego typu wózków tkwi w tym, że mają silnik elektryczny i akumulator, czyli nie wyróżnia ich imponujący zasięg i prędkość, ale na polu golfowym nie muszą być szybkimi.

Styl wykonania

Pewna część wózków golfowych to rzecz jasna takie miniaturki popularnych modeli samochodów terenowych, czyli wyróżnia takowe stylistyka, ale liczy się też i to, że tego typu miniaturki to nie zawsze jakieś tam tandetne detale ozdobne. Przynajmniej po części są one metalowe i zamiast tworzywa mają te drobiazgi z chromowanej stali. Taka opcja rzecz jasna kosztuje więcej konkretnego gracza lub klub golfowy, ale czasami nie warto oszczędzać na tym stylu i co równie istotne niektóre kluby golfowe nawet chcą tego typu rzucających się w oczy wózków, bo przyciągają one tych lepszych klientów i co równie istotne taka ciekawsza wizualnie opcja jest nadal dostatecznie praktyczną. Dlatego też niektórzy uznają , że wózek golfowy imitujący jakieś legendarne auto terenowe to raczej jego karykatura ze względu na odmienione kluczowe proporcje. Tego typu opinie rzecz jasna krążą po ludziach i co równie ważne się utrwalają. Warto też pamiętać o tym, że jeśli już ludzie zaczynają rozmawiać o takich wózkach, to oznacza to, że wzbudziły one sensację. Czasami tego typu efekt jest tym pożądanym, bo jakaś część klientów chce się wyróżniać i to nawet w trakcie gry.

Walory praktyczne

Nie da się rzecz jasna ukryć tego, że wózek golfowy jest przydatnym i to nawet wtedy gdy dana osoba ma dobre buty do golfa, w których to można sporo chodzić i stać w nich na trawie godzinami. Kluczowe znaczenie ma też i to, że pewna część graczy ma już swoje lata i dlatego nie uśmiecha się im to chodzenie po polu golfowym wtedy gdy temperatura w cieniu przekracza te trzydzieści stopni. Zwłaszcza wtedy gracze chcą komfortu lub nawet nie grają, bo ktoś kto ma już swoje lata, szybciej się męczy i na dokładkę ma problemy ze stawami w wyjątkowo upalny dzień pogra w golfa godzinę lub odłoży tego typu grę na inny dzień. Tak nie postępują młodsi gracze, ale nawet oni korzystają z wózków golfowych wtedy gdy jest wyjątkowo upalnie, bo właśnie wtedy też chcą jeździć wózkami golfowymi lub tak tymczasowo sobie wypoczywać pod daszkiem takiego wózka wykonanym z jakiejś syntetyczne tkaniny, która zapewnia ulgę, choć i tak w takie dni trzeba mieć ze sobą przynajmniej jedną butelkę wody mineralnej.

Dodaj komentarz