Zegarek sportowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Zegarek sportowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Szukasz gadżetu, który pozwoli Ci monitorować aktywność? Zegarki do uprawiania sportu, to nie tylko ciekawie wyglądający dodatek. Jest to bardzo duże ułatwienie w treningach, a także monitorowaniu aktywności fizycznej na co dzień. Zegarek wielofunkcyjny to bardzo dobra propozycja zarówno dla fanów sportu, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka sportowego. 

Jak wybrać zegarek sportowy? 

Zanim zaczniesz przeglądać oferty różnych zegarków sportowych, zacznij od określenia swoich celów oraz potrzeb. Na rynku znajdziesz wiele modeli zegarków dopasowanych do różnych aktywności fizycznych. Na przykład jeśli interesuje Cię tylko monitorowanie codziennych spacerów, to możesz wybrać najprostszy model. Jeśli natomiast uprawiasz sporty różnego rodzaju i szukasz zegarka, który pozwoli Ci je monitorować, to warto postawić na model wielofunkcyjny. Taki właśnie jest zegarek sportowy Garmin Instinct 2

Oprócz wielofunkcyjności bardzo ważna jest jakość wykonania. Warto zwrócić uwagę, jakie materiały zostały wykorzystane do skonstruowania gadżetu. Na przykład bardzo wytrzymała jest polimerowa obudowa. Taki materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, z zegarek wytrzyma nawet w trakcie uprawiania ekstremalnych sportów. Co więcej, wyżej wymieniony model posiada wyświetlacz wzmocniony chemicznie. 

Czy wygląd zegarka jest ważny? 

Nowoczesne modele sportowych zegarków łączą w sobie elegancję z funkcjonalnością. Dzięki temu możemy taki gadżet nosić na co dzień, zarówno do dresu i stroju sportowego, jak i eleganckiej koszuli. Jeździsz do pracy rowerem, a może dużo chodzić piechotą? Taki zegarek sprawdzi się do każdej sytuacji. Możemy nim monitorować codzienne aktywności i obserwować nasz stan zdrowia. Więc wbrew pozorom nie tylko funkcjonalność zegarka ma zacznie, ale jego wygląd także. Zegarek sportowy Instinct 2 dostępny jest w wielu kolorach, więc każdy znajdzie model dla siebie. 

Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę – Garmin Instinct 2

Zegarek sportowy to wielofunkcyjny gadżet. Warto więc zwrócić uwagę, jakie dodatkowe funkcje posiada. Najlepsze modele nie tylko mierzą nasze tętno podczas wysiłku fizycznego, ale także monitorują inne funkcje zdrowotne. Na przykład poziom pułapu tlenowego, czy oznaczają wiek sprawnościowy. Dzięki temu możemy dopasować trening do swoich możliwości, a także kontrolować postępy. 

Co więcej, dobry zegarek sportowy powinien posiadać różne tryby sportowe. Możesz na przykład monitorować bieganie, spacer, pływanie, czy trening fitness za pomocą jednego urządzenia. 

Dodaj komentarz