Oryginalne bombki choinkowe, czyli magia świąt w każdym domu!

Oryginalne bombki choinkowe, czyli magia świąt w każdym domu!

Współcześnie znalezienie dwóch identycznych drzewek bożonarodzeniowych graniczy z cudem. Podczas gdy jedni stawiają na minimalizm, inni decydują się na stos kolorowych ozdób i girland. Niezależnie od tego, który styl jest ci bliższy, możesz przyjrzeć się spersonalizowanym bombkom choinkowym. To świetna inspiracja na prezent, o czym zaraz się przekonasz.

Bombki choinkowe — historia, tradycja i rodzaje

Dziś bogate ozdoby świąteczne nie robią już na nas zbyt dużego wrażenia. Bombki choinkowe z nadrukiem https://pphu-markus.pl/, girlandy, pierniki i figurki możemy kupić w grudniu niemal na każdy rogu. Jednak nie zawsze tak było.

Niewiele osób zastanawia się nad tym, skąd wzięła się tradycja ubierania choinki i jak wyglądały pierwsze świąteczne ozdoby. Iglaste drzewka stały się symbolem zimowych świąt w XVI wieku, rozpowszechniając się początkowo w Niemczech i Francji. Warto jednak mieć na uwadze, że sam zwyczaj przystrajania drzewek ma swoje korzenie w pogańskich świętach i tradycjach. Na polskich ziemiach choinki stały się popularne w XIX wieku.

Historycznym ozdobom daleko było jednak do współczesnych bombek choinkowych. Początkowo na drzewkach zawieszano jabłka, orzechy i papierowe ozdoby. I choć trudno w to uwierzyć, bombki choinkowe powstały jako ich tańsza alternatywa. Według popularnej legendy, w XIX wieku jeden z biednych niemieckich rzemieślników zawiesił na swojej choince szklane kule, ponieważ nie było go stać na jabłka i orzechy. Niespełna 10 lat później rozpoczęła się produkcja szklanych bombek choinkowych na masową skalę.

Rodzaje bombek choinkowych

Wśród współczesnych ozdób wyróżniamy przede wszystkim bombki:

  • szklane,
  • plastikowe,
  • drewniane,
  • ręcznie robione,
  • z nadrukiem, malowidłem lub grawerem.

Bombki choinkowe z nadrukiem — pomysł na świąteczny prezent

Bombki choinkowe z nadrukiem natychmiast zyskały ogromną popularność. W szkołach organizowane są wycieczki do fabryk bożonarodzeniowych ozdób, a każde dziecko wraca z nich z piękną pamiątką. Te przedmioty mają bowiem wiele zalet.

  • Są wykonywane z najwyższej jakości materiałów.
  • Sprawiają, że nasze drzewko staje się jeszcze bardziej oryginalne, a każdy domownik może odnaleźć na nim swoje rysunkowe dzieło lub wygrawerowane imię.
  • To doskonały pomysł na prezent dla członków rodziny, przyjaciół, współpracowników i klientów.
  • Idealnie pasują zarówno do kolorowych, jak i stonowanych choinek.
  • Są dostępne w wielu rozmiarach i kolorach.

Więcej pomysłów na wyjątkowe prezenty i powodów do zakupu bombek choinkowych z nadrukiem znajdziesz w serwisie internetowym PPHU Markus. Przekonaj się, że ozdoby z logo twojej firmy to świetny pomysł na wypełnienie bożonarodzeniowych koszy prezentowych!

Dodaj komentarz