Stoły cateringowe – okrągłe czy kwadratowe?

Stoły cateringowe – okrągłe czy kwadratowe?

Organizacja jakiejkolwiek imprezy dla większej liczby osób wiąże się z koniecznością zapewnienia gościom miejsc siedzących. Jeśli w trakcie wesela, bankietu czy eventu kulturalnego serwowane będzie jedzenie, to stoły cateringowe siłą rzeczy staną się najważniejszym elementem wyposażenia. Na rynku istnieje wiele modeli stołów, które różnią się konstrukcją, wymiarami oraz kształtem. W jakich sytuacjach sprawdzą się stoły okrągłe, a w jakich kwadratowe? Jakie zalety mają oba te rozwiązania? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi w tym zakresie.

Jakie są zalety stołów okrągłych?

Stoły okrągłe, niezależnie od wielkości, zapewniają siedzącym przy nich ludziom o wiele bardziej kameralną atmosferę. Sprawdzą się więc idealnie podczas imprez, na których przy jednym stole siedzą członkowie rodziny czy osoby dobrze się znające. W takich sytuacjach bliski kontakt z innymi podczas posiłków nie będzie krępujący, a dodatkowo będzie przypominał posiłki jedzone podczas obiadów czy mniejszych uroczystości rodzinnych. Zaletą okrągłych stołów cateringowych bez wątpienia jest również fakt, że ułożone na nich posiłki, przyprawy czy przystawki są łatwo dostępne dla wszystkich zgromadzonych wokół blatu. Tego rodzaju meble znajdą zastosowanie, jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, na której można rozłożyć stoły w odpowiedniej odległości od siebie tak, aby poruszanie się między nimi było komfortowe nie tylko dla gości, ale również dla kelnerów.

Jakie zalety mają stoły kwadratowe?

Stoły kwadratowe czy też prostokątne i podłużne o wiele lepiej sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, czy salach bankietowych, ponieważ można je poustawiać pod ścianami. W rezultacie zaoszczędzona przestrzeń może zostać wykorzystana do wspólnej zabawy czy też stanowić parkiet do tańca. Stoły tego rodzaju sprawdzą się idealnie podczas bardziej formalnych imprez lub też wesel, na których często spotykają się nieznające się nawzajem grupy ludzi. Wpasują się w różne typy imprez, a ich kształt pozwoli na spójność oraz zapewnienie wszystkim gościom komfortowych warunków. Kojarzą się one z bardziej uroczystymi okazjami czy też formalnością, ponieważ stanowią klasykę podczas oficjalnych imprez od wielu lat.

Jakie meble cateringowe wybrać?

Meble cateringowe używane są podczas imprez, eventów i uroczystości o najróżniejszym charakterze. Mogą to być równie wesela,  imprezy okolicznościowe, jak i bankiety wielkich firm, wydarzenia kulturalne czy zjazdy rodzinne. Wybór mebli powinien być uzależniony zarówno od przestrzeni, jaką dysponujemy, jak i od tego, jak chcemy usadzić gości. Stoły okrągłe zapewniają zgromadzonym przy nich gościom większy i bliższy kontakt, podczas gdy przy stołach prostokątnych i kwadratowych każdy ma kontakt tylko z osobami siedzącymi obok i ewentualnie naprzeciwko, jeśli stół nie jest zbyt szeroki. Warto przemyśleć wszystkie za i przeciw a ostatecznie zdecydować się na rozwiązanie, które w danych okolicznościach będzie najkorzystniejsze.

Dodaj komentarz