Depilacja – wosk, depilator elektryczny czy laser? Co wybrać?

Depilacja – wosk, depilator elektryczny czy laser? Co wybrać?

Jeśli regularnie usuwasz owłosienie z wybranych partii swojego ciała, z pewnością masz już za sobą kilka przetestowanych metod. W dzisiejszym artykule skupiamy się na popularnych metodach depilacji, czyli całkowitym usuwaniu włosów wraz z cebulkami. Plastry z woskiem, depilator elektryczny czy laserowa depilacja Łódź? Która z metod jest najlepsza? Sprawdźmy to!

Depilacja – wosk, depilator elektryczny czy laser? Co wybrać?

Porastające ciało włoski często jawią się w naszych oczach jako nieestetyczny efekt, który usuwamy z pomocą różnorodnych maszynek, golarek, wosków, past cukrowych i innych metod. O ile ścinanie włosów daje krótkotrwałe rezultaty, ponieważ włoski odrastają już następnego dnia, tak depilacja wypada pod tym względem o wiele lepiej. Owłosienie zaczyna pojawiać się z powrotem zwykle po kilku tygodniach. Stosunkową nowością pod względem depilacji jest laser, który gwarantuje wspaniałe efekty. Która z dostępnych metod jest jednak najlepsza? Sprawdź nasze porównanie!

Depilacja woskiem

Jedną z tradycyjnych metod usuwania włosków wykorzystywaną już od czasów starożytności jest depilacja woskiem. W tym celu używa się podgrzanego płynnego wosku naturalnego, który na skórze zastyga. W ten sposób możemy usunąć włoski wraz z cebulkami, odrywając szybkim ruchem plastry. Metoda ta gwarantuje szybkie usuwanie włosów, jednak jej podstawową wadą jest fakt, że depilację trzeba regularnie powtarzać co jakiś czas. Dodatkowo wiele osób skarży się na wrastające włoski po takiej depilacji.

Depilator elektryczny

Dosyć dużą popularnością cieszą się depilatory elektryczne, które wyrywają włoski, gwarantując tym samym efekt gładkiej skóry na kilka tygodni. Osoby korzystające z takich depilatorów wskazują jednak, że metoda ta jest dosyć bolesna. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystywanie specjalnych nakładek, których zadaniem jest zmniejszenie nieprzyjemnego uczucia podczas usuwania włosów. Warto przy tym zaznaczyć, że skuteczny depilator eliminujący ból nie jest takim tanim wydatkiem – zwykle musimy liczyć się z kosztem kilkuset złotych.

Depilacja laserowa 

Najważniejszą zaletą depilacji laserowej jest fakt, że dzięki niej włoski możemy usunąć już na stałe. Kilka zabiegów wystarczy, by już na zawsze pożegnać się z maszynką, golarką czy plastrami wosku. I chociaż wykonanie serii zabiegów jest dużym kosztem, to jednak dzięki laserowi możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu w przyszłości i już zawsze cieszyć się gładką skórą. Dzięki wykorzystaniu specjalnego lasera, np. Motus AX mamy również pewność, że zabieg będzie bezbolesny. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie pod względem możliwych do osiągnięcia rezultatów. 

Dodaj komentarz