Ile kosztuje catering dietetyczny?

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Catering dietetyczny polega na otrzymywaniu pod swoje drzwi codziennie (czy też w wybranych dniach) gotowych porcji zdrowej żywności. Wiele osób ceni takie rozwiązanie za wygodę i szybkość – nie trzeba nic dzięki temu gotować czy codziennie zamawiać czegoś innego, aby posiłki się nie nudziły. Osoby zainteresowane cateringiem dietetycznym często pytają o jedną kluczową kwestię, a mianowicie koszt takich usług. W takim razie, ile kosztuje catering dietetyczny? Czy jest to droższe rozwiązanie niż zamawianie jedzenia na wynos?

Od czego zależy cena cateringu dietetycznego?

Na cenę cateringu dietetycznego może wpłynąć wiele czynników. Pierwszym z nich jest ilość posiłków. Dobry catering dietetyczny Radom oferuje zarówno opcję dla bardziej wymagających, z aż 5 posiłkami dziennie, wersję z 3 posiłkami, a także możliwość otrzymania samego zdrowego obiadu.

Znaczenie ma oczywiście także częstotliwość, z jaką chcemy otrzymywać jedzenie. Może trafiać do nas 7 zestawów w tygodniu, ale jest też możliwość ominięcia całego weekendu lub tylko soboty bądź niedzieli. Warto wiedzieć, że firmy cateringowe oferują zniżki dla osób decydujących się na zakup diety od razu na dłuższy okres. Istnieje też możliwość złożenia niewielkiego zamówienia próbnego na kilka dni, które pozwoli nam ocenić jakość dostarczanych posiłków i to, czy trafiają one w nasze gusta.

Bardzo istotna kwestia to także rodzaj diety. Może to być na przykład dieta keto, dieta wegetariańska, dla sportowców, bezglutenowa i nie tylko. Dla wybranej diety można także ustalić konkretną kaloryczność, począwszy już od 1000 kalorii dziennie po aż 4000 kalorii. Bardziej kaloryczna dieta będzie z oczywistych względów nieco droższa.

Catering dietetyczny a jedzenie na mieście – co jest droższe?

Jeśli policzymy, ile kosztować nas będzie catering dietetyczny Radom, a ile wydajemy łącznie w miesiącu na fast-foody, gotowe kanapki, jedzenie na mieście i żywność, z której potem sami przygotowujemy dania, może się okazać, że nie będzie wcale drogim rozwiązaniem, a przeciwnie – może nawet oznaczać pewną oszczędność.

We większym mieście wydanie kilkudziesięciu złotych na smaczny obiad z dowozem nie jest nieprawdopodobne. Za taką cenę dzięki cateringowi dietetycznemu możemy mieć nie jeden, a kilka posiłków dziennie, które dodatkowo są odpowiednio kaloryczne i posiadają wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki (witaminy, minerały). Zamawiając jedzenie z restauracji (nie mówiąc już o niezdrowych daniach typu fast-food) ciężej nam będzie pilnować ilości spożywanych w ciągu dnia kalorii, co jest kluczowe dla osób znajdujących się na diecie.

Dodaj komentarz