Szukanie drugiej połówki w sieci – porady dla początkujących

Szukanie drugiej połówki w sieci – porady dla początkujących

Początki bywają ciężkie w bardzo wielu kwestiach – nie inaczej jest w przypadku randkowania online, zwłaszcza, jeśli mowa o osobach nieśmiałych, które mają problem z rozpoczynaniem konwersacji i “ciągnięciem” ich dalej. Same w sobie randkowanie online https://www.boonga.pl/towarzyskie/ jest bardzo proste, szybkie i wygodne, natomiast, jeśli ktoś jeszcze tego nie robił, może nie wiedzieć, jak się do tego zabrać, aby osiągać najlepsze rezultaty.

Poniżej znajdziecie porady dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z szukaniem drugiej połówki w sieci. Mamy nadzieję, że okażą się one dla Was pomocne i sprawią, że korzystanie z platform randkowych przyniesie pożądane efekty. Zapraszamy!

Poczucie humoru jest kluczowe

“Przełamanie lodów” jest ważne w każdej znajomości, czy to wirtualnej, czy niekoniecznie. Kiedy uda się to zrobić, zazwyczaj rozmowa płynie później bardziej swobodnie i jest ona pozbawiona poczucia pewnej niezręczności. Tylko jak przełamać lody? Najlepiej humorem. Oczywiście, każdy może mieć nieco inne poczucie humoru i nie w każdym przypadku uda się w tym zakresie porozumieć, więc nie należy przesadzać ze zbyt ryzykownymi żartami. Niektórzy przygotowują sobie humorystyczne komplementy i żarty “na zaś”, inni wymyślają je na bieżąco. Obie opcje mogą okazać się skuteczne.

Najważniejsza zazwyczaj jest ta pierwsza linijka (lub kilka), poprzez którą rozpoczniemy konwersację z daną osobą. Warto, aby nie było to po prostu zwykłe “hej” czy “co tam u Ciebie?”, a coś dowcipnego lub ciekawego. Dobrym pomysłem jest nawiązanie jakoś do profilu danej osoby, na przykład do znajdującego się w nim opisu lub listy zainteresowań. Dzięki temu potencjalny partner będzie wiedział, że nie korzystamy z gotowych tekstów, a wymyśliliśmy coś specjalnie dla niego.

Przyłóż się do swojego profilu

Większość osób nie spędza nad każdym profilem po kilkanaście minut, a raczej kilkadziesiąt sekund lub maksymalnie kilka minut. Nie masz więc dużo czasu, aby kogoś do siebie przekonać. W związku z tym koniecznie trzeba zadbać o to, żeby profil był zachęcający i ciekawy. Nudne lub puste profile nie przykują zapewne uwagi innych użytkowników, przez co nawet, jeśli my polubimy ich profile, to nie będziemy mogli bezpośrednio się z nimi skontaktować.

Najważniejszym elementem jest oczywiście zdjęcie profilowe, ale nie oznacza to, że powinniśmy zaniedbywać inne ważne aspekty, takie jak opis czy zainteresowania. W wielu przypadkach również na ich podstawie ocenia się, czy dana osoba jest potencjalnie kompatybilna, czy też niekoniecznie.

Dodaj komentarz