Biuro nieruchomości we Wrocławiu podpowiada, jak sprzedać mieszkanie — sprawdź!

Biuro nieruchomości we Wrocławiu podpowiada, jak sprzedać mieszkanie — sprawdź!

Sprzedaż mieszkania to nie lada sztuka. Kiedy mieszkanie jest nowe, z pewnością będzie wzbudzało zainteresowanie. Jeśli jednak sprzedajemy je po kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu latach użytkowania, trzeba je odpowiednio przygotować do sprzedaży. Mieszkania z drugiej ręki cieszą się dość sporą popularnością, jest ich jednak bardzo dużo na rynku — aby odnieść sukces i sprzedać za odpowiednie pieniądze trzeba się jednak postarać. Biuro nieruchomości we Wrocławiu zdradza, jak to zrobić.

Biuro nieruchomości we Wrocławiu podpowiada krok pierwszy: Przede wszystkim zrób porządek

To nie jest żart. tylko pośrednicy nieruchomości i osoby, które poszukują mieszkań do kupienia z drugiej ręki wiedzą, jak zaniedbane potrafią być lokale i jak brudno ludzie potrafią mieć w domu. To oczywiste, że jeśli wciąż mieszkasz w mieszkaniu, które planujesz sprzedać, będą Twoje rzeczy, a życie będzie się toczyło swoim torem. Jeśli jednak na poważnie podchodzisz do sprzedaży mieszkania, musisz wiedzieć, że nic tak nie odstrasza kupujących, jak brud i zaniedbanie. Jeśli zdecydowałeś się na sprzedaż mieszkania, powinieneś przeprowadzić porządne sprzątanie jeszcze zanim pojawią się w nim pierwsi potencjalni kupcy. Oczywiście w samym procesie sprzedaży pomoże Ci biuro nieruchomości. We Wrocławiu jest jednak bardzo dużo mieszkań na sprzedaż, konkurencja nie śpi.

 

Aby sprzedać mieszkanie, musisz oczarować klienta. Nie zrobisz tego, pokazując wieloletnie brudy i zaniedbania. Wiedz, że klienci są bardzo dociekliwi – potrafią zajrzeć w każdy zakamarek mieszkania. Nic dziwnego — inwestują najczęściej minimum kilkaset tysięcy złotych w nowe lokum lub tez lokal, który będzie miał im przynieść zarobek dzięki wynajmowaniu. Każdy chce więc kupić możliwie najlepszą nieruchomość i ponieść jak najmniejszy koszt. Zwróć więc uwagę na to, by wyczyścić porządnie kuchnię i łazienkę — to miejsca, które odwiedzający sprawdzają szczególnie dokładnie ze względu na to, że jest tam najwięcej sprzętów i instalacji, które mogą spowodować potencjalne awarie.

Biuro nieruchomości we Wrocławiu podpowiada krok drugi: Usuń z mieszkania wszystko, co jest niepotrzebne

Zagracone mieszkanie wygląda na starsze niż jest w rzeczywistości. Nie wszystko zrobi za ciebie biuro nieruchomości. We Wrocławiu klienci poszukują mieszkań przede wszystkim gotowych do zamieszkania lub wynajmu — im większe, tym lepsze. Pokaż się więc z jak najlepszej strony. Usuń niepotrzebne (albo nawet wszystkie) meble, stare sprzęty, dywany, zasłony, obrazy i bibeloty. Szczególnie dużo takich rzeczy znajduje się w mieszkaniach tak zwanych „po babci”. Zadbaj o luźną przestrzeń. Jeśli w mieszkaniu mają zostać jakiekolwiek meble lub sprzęty, niech będą to wyłącznie takie sprzęty i meble, które są w bardzo dobrym stanie. Możesz też poszukać na lokalnych aukcjach tanich, używanych mebli w dobrym stanie, jeśli zależy Ci na tym, by jakiekolwiek były w mieszkaniu.

Biuro nieruchomości we Wrocławiu podpowiada krok trzeci: Odśwież mieszkanie

Nie musisz robić od razu generalnego remontu. Jest bardzo wiele rzeczy, które można zrobić, by mieszkanie wyglądało znacznie lepiej. Jasne, odświeżone ściany, umyte okna bez ciężkich, starych firan to tylko podstawy. Co jeszcze możesz zrobić? Jeśli do tej pory na ścianach wisiało mnóstwo różnych obrazów i ozdób, warto usunąć kołki i zaszpachlować dziury, by ściana była gładka.

 

Jednym z elementów, na który odwiedzający najczęściej zwracają uwagę, jest podłoga. Jeśli w mieszkaniu jest drewniany parkiet — zadbaj o jego cyklinowanie i lakierowanie, by lśniąca podłoga zrobiła od razu wrażenie na kliencie. Jeśli jednak podłoga była pokryta linoleum czy gumoleum, rozważ montaż paneli przed sprzedażą mieszkania. Takie drobne, niezbyt kosztowne poprawki mogą kolosalnie zmienić sytuację Twojego mieszkania w oczach klientów. Nawet jeśli koszty są większe, taki drobny remont może zaważyć na kupnie lub rezygnacji z kupna Twojego mieszkania.

Dodaj komentarz