Medycyna estetyczna – czym jest i czy warto z niej korzystać?

Medycyna estetyczna – czym jest i czy warto z niej korzystać?

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, w tym w naszym kraju. Ponadto rozwija się bardzo dynamicznie i ciągle pojawiają się nowe (i coraz to bardziej skuteczne) metody, zabiegi oraz maszyny. Niestety, na jej temat wciąż krąży wiele mitów i nieprawdziwych informacji.

Niektórzy błędnie pojmują, czym w ogóle jest medycyna estetyczna, do czego służy i jakiego rodzaju zabiegi się na nią składają. Wszystkie te kwestie chcielibyśmy dokładnie wytłumaczyć poniżej. Odpowiemy także na pytania w zakresie tego, czy warto korzystać z medycyny estetycznej i czy jest ona bezpieczna. Zapraszamy!

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to dział medycyny skierowany do osób zdrowych, co nie oznacza, że ze zdrowiem nie ma nic wspólnego. Koncentruje się on na działaniach związanych z przywracaniem szeroko pojętego piękna, a także podejmowaniu działań prewencyjnych w celu jego zachowania. Spora część zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej charakteryzuje się niewielką lub nawet zerową inwazyjnością.

Wielu osobom medycyna estetyczna może kojarzyć się tylko z botoksem, ale trzeba podkreślić, że jej zakres jest obecnie znacznie szerszy. Peelingi chemiczne, leczenie ultradźwiękami, laseroterapia, mezoterapia – dostępnych opcji jest naprawdę bardzo wiele. Warto omówić sprawę ze specjalistą i poprosić o jego rekomendację w zakresie tego, która metoda pozwoli nam uzyskać dokładnie takie rezultaty, jakich oczekujemy.

Czy warto korzystać z medycyny estetycznej?

Jak już wiemy, medycyna estetyczna ma głównie aspekt wizualny. Nie jest niezbędna do życia – ale nie oznacza to, że nie może go znacząco poprawić. To, jak postrzegamy sami siebie i jak postrzegają nas inni w wielu przypadkach będzie miało duży wpływ na nasze samopoczucie, a także zachowanie (odpowiednio wysoka samoocena przełoży się na pewność siebie, która z kolei potrafi odgrywać ogromną rolę w sukcesie zawodowym i osobistym).

W związku z tym, jeśli czujemy potrzebę zmian, medycyna estetyczna jest warta rozważenia. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że, jak wspomniano na początku, jest to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która staje się coraz skuteczniejsza, wygodniejsza i coraz bardziej bezbolesna.

Trzeba jedynie pamiętać, aby wybrać klinikę, w której faktycznie pracują wykwalifikowani specjaliści i która posiada odpowiedni sprzęt, a także stosuje najnowocześniejsze metody, a więc na przykład www.klinikaotco.pl – dzięki temu nie będzie trzeba martwić się o skuteczność zabiegu czy jego bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz