Co Twoje dziecko może nauczyć się dzięki posiadaniu quada?

Co Twoje dziecko może nauczyć się dzięki posiadaniu quada?

Jazda po bezdrożach na quadzie to nie lada gratka dla każdego kierowcy niezależnie od wieku. Zarówno starsi, jak i młodsi uwielbiają terenową jazdę i uczucie bezwzględnego panowania nad maszyną. Z tego powodu ostatnimi czasy bardzo popularnym prezentem stał się quad spalinowy dla dziecka. Młodzi ludzie, a już w szczególności chłopcy uwielbiają adrenalinę i motoryzację, a dobrej jakości quad łączy obydwie te kwestie. Taki czterokołowiec zdecydowanie nie jest zabawką, a dziecko może się dzięki niemu wiele nauczyć. Jakie konkretnie umiejętności i cechy charakteru przyswoi dzięki tego typu zainteresowaniu?

Nauka mechaniki

Quad spalinowy dla dziecka będzie źródłem zabawy, ale także jego oczkiem w głowie. Gdy cokolwiek nie będzie działało tak jak należy, on lub ona bardzo szybko to zauważy. Bacznie obserwując twoje naprawy, a także ucząc się zasady działania pojazdów samochodowych mimochodem dziecko przyswoi sobie podstawową mechanikę. A to będzie procentować w przyszłości, bo gdy jego/jej przyszły samochód stanie na środku drogi donikąd być może twoja pociecha samodzielnie będzie potrafiła poradzić sobie z tym problemem. Naprawy to też dość specyficzny rodzaj nauki. Dziecko dzięki obyciu z różnego rodzaju narzędziami i mechanizmami znajdującymi się w quadzie pozna sporą ilość komponentów, a także ich zasadę działania.

Koordynacja i szybkość reakcji

Jazda w trudnym terenie wymaga dość wysokiego poziomu poczucia równowagi i zwinności. Mało kto rodzi się z tą cechą i zazwyczaj jest to umiejętność nabyta przez praktykę i doświadczenie. Stopniowe utrudnianie trasy umożliwi mu zwiększenie poziomu koordynacji, a także zmniejszy do minimum czas potrzebny na reakcje. Jazda na quadzie wymaga także bardzo dobrego balansu ciała. Jest on niezwykle ważny, bo kierujący nierzadko musi wstawać, kucać czy przechylać się podczas jazdy. Wyuczone nawyki spowodują, że dziecko nie będzie miało żadnych problemów z utrzymaniem prawidłowej postawy i stabilności.

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność

Quady co prawda mają cztery solidne koła, ale to wcale nie oznacza, że są zupełnie bezpieczną maszyna. Każdego roku zdarzają się wypadki i z tego powodu trzeba dziecko od początku uczulać na kwestie zachowania bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Młoda osoba powinna powoli przyzwyczajać się do maszyny przy bacznym nadzorze dorosłego. Niezwykle ważną rolę odgrywa tutaj umysł i prawidłowe postrzeganie rzeczywistości. Dziecko bowiem podczas jazdy będzie napotykać różne sytuacje, z których musi szybko identyfikować takie, które prowadzą do zagrożenia i starać się ich unikać. Zdolność do podejmowania decyzji ściśle wiąże się z pojęciem odpowiedzialności. A to cecha, która jest niezbędna w dorosłym życiu i im szybciej Twoja pociecha ją sobie przyswoi, tym lepiej.

Praktyka czyni mistrza

Z perspektywy dziecka początkowo quad może być zabawką, ale w praktyce uczy on młodych ludzi wielu pożytecznych rzeczy. Jest to zdecydowanie lepsze dla jego ogólnego rozwoju niż przesiadywanie przed ekranem telewizora czy konsoli. Podsumowując warto zaznaczyć, że jazda quadem pokaże i utrwali w dziecku poczucie, że praktyka czyni mistrza. Doskonalenie umiejętności jazdy będzie szło w parze z zadowoleniem z osiąganych wyników, a nauczona pozytywnymi doświadczeniami pociecha przełoży tę maksymę na pozostałe dziedziny życia. Quad spalinowy dla dziecka, to z całą pewnością możliwość zdobycia wielu cennych umiejętności życiowych.

Dodaj komentarz