Jak powstają nowoczesne hale przemysłowe? 

Jak powstają nowoczesne hale przemysłowe? 

Ciężkie, nieestetyczne i niepraktyczne. Hale przemysłowe jeszcze do niedawna kojarzyły się nam z betonowymi inwestycjami, które szpeciły podmiejski krajobraz. Dziś możemy zauważyć coraz więcej nowoczesnych hal przemysłowych, które komponują się z otoczeniem. Są tańsze w produkcji, funkcjonalne i estetyczne. Dlatego w szybkim tempie wypierają hale żelbetowe i murowane. Jak powstają nowoczesne hale przemysłowe? 

Nowoczesna hala przemysłowa – lekka i funkcjonalna 

Nowoczesne hale przemysłowe powstają na bazie konstrukcji stalowych. Proces produkcji rozpoczyna się w fabryce, gdzie powstają stalowe komponenty. Następnie gotowe elementy przewożone są na miejsce inwestycji. Tam fachowcy składają je w całość i tym sposobem powstaje stalowa hala przemysłowa. Dzięki tak rozłożonemu  procesowi produkcji hale stalowe powstają w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Samo złożenie komponentów i wykończenie hali pod odpowiednią branżę trwa kilka tygodni. 

Warto wiedzieć, że projekt hali przemysłowej powstaje na specjalne zamówienie klienta. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania inwestycji pod wymagania branży. Dlatego też nowoczesna hala przemysłowa może mieć szerokie zastosowanie. 

Jakie są zalety konstrukcji stalowych? 

Hale przemysłowe, które powstają na bazie konstrukcji stalowych, są nowoczesne nie tylko pod względem estetycznym, ale także technologicznym. Elementy konstrukcyjne dzięki temu, że powstają ze stopu stali, są lekkie i wytrzymałe. Odpowiednio konserwowana inwestycja stalowa może posłużyć nam przez wiele lat. Co ważne, konstrukcja stalowa jest wytrzymała i odporna na różnorodne warunki atmosferyczne. Może stać przez cały rok, a dodanie ocieplenia lub klimatyzacji nie stanowi większego problemu. 

Dużą zaletą konstrukcji stalowej jest to, że nie generuje dużych kosztów. Postawienie hali stalowej jest dużo tańsze niż wybudowanie tradycyjnej nieruchomości. Co więcej, sprawdzi się nie tylko w przemyśle. Hale stalowe mogą służyć jako magazyny, hale produkcyjne, chłodnie, przechowalnie, ale także jako miejsce biurowe, czy do organizowania dużych eventów, takich jak wystawy czy bloki handlowe.

Nowoczesna hala przemysłowa – ekologiczna inwestycja dla Twojej firmy

Hale stalowe charakteryzują się szybkim czasem produkcji. Elementy, które składa się w całość, bardzo łatwo można zdemontować. Co ważne, nie idą one ‘do kosza’. Rozmontowując halę przemysłową, możemy odzyskać aż 90 proc. pierwotnie użytych materiałów i wykorzystać je ponownie. Dlatego też jest to ekologiczne rozwiązanie. I ekonomiczne, o czym warto pamiętać. 

Hale stalowe, ze względu na swoją konstrukcję, są mobilne. Z łatwością możemy zmienić ich miejsce lokalizacji. To dobre rozwiązanie dla biznesów sezonowych. Utrzymanie budynku generuje duże koszty. W momencie, kiedy nie ma sezonu za lokum i tak musimy płacić. Tym sposobem marnujemy pieniądze. Stawiając halę stalową, możemy ją łatwo rozmontować, dzięki czemu zaoszczędzimy na utrzymaniu nieużytkowanego lokalu. Natomiast w sezonie postawić ponownie. 

Dodaj komentarz