Czym różni się biurko od sekretarzyka?

Czym różni się biurko od sekretarzyka?

Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że biuro i sekretarzyk, to jedno i to samo, to tak naprawdę wiele je różni. Co prawda, obydwa przedmioty znajdują zastosowanie w przestrzeni biurowej i mieszkaniu, jednak znacznie się od siebie różnią. Szczególnie estetyką i funkcjonalnością. Czym różni się biurko od sekretarzyka? Kiedy warto postawić na biurko, a kiedy na sekretarzyk? 

Biurko a sekretarzyk – podstawowe różnice 

Co widzisz przed oczami, kiedy myślisz o biurku? Najczęściej jest to prostokątny stolik, który może być prosty, lub wyposażony w dodatkowe szuflady i przegródki. Jednak znakiem charakterystycznym dla biurka jest duża przestrzeń blatowa. Mebel zapewnia miejsce do pracy i nauki. Swobodnie możemy rozłożyć na nim pliki dokumentów, komputer i inne rzeczy niezbędne do pracy. Biurka są więc zdecydowanie większe od sekretarzyków i to rozmiar jest podstawową różnicą. Oryginalne biurka i sekretarzyki znajdziesz na https://9design.pl/.

Sekretarzyk wyróżnia się natomiast romantycznym designem. Blat nierzadko jest wysuwany, lub rozkładany, a po złożeniu sekretarzyk przypomina funkcjonalną szafeczkę. Mebel wyposażony jest w dodatkowe szuflady i półki, dzięki czemu zapewnia przestrzeń do przechowywania. Kiedy więc postawić na biurko, a kiedy na sekretarzyk? 

Biurka czy sekretarzyki – co lepiej sprawdzi się do pracy? 

Wybór między biurkiem a sekretarzykiem zależy zarówno od wielkości pomieszczenia, jak i od tego, czego od mebla oczekujemy. W przypadku większego biura, w którym spędzamy dużo czasu i potrzebujemy dużo przestrzeni, lepiej sprawdzi się tradycyjne biurko. Możemy postawić na masywny model wyposażony w dodatkowe półki i szuflady. Taki mebel jest funkcjonalny. Praca przy biurku z całą pewnością jest wygodna i praktyczna. Kiedy więc warto zdecydować się na sekretarzyk? Czy praca przy nim może być równie efektywna? 

Sekretarzyki są znacznie mniejsze od tradycyjnych biurek, choć mają wiele szuflad i schowków. Konstrukcja tego mebla jest lekka i idealnie wpasowuje się w rustykalną i romantyczną stylistykę wnętrza. Sekretarzyk sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. To także dobre rozwiązanie do sypialni, w której chcemy wydzielić miejsce do pracy, a nie mamy dużej przestrzeni. Sekretarzyk może posłużyć nam także, jako toaletka. Szuflady i półeczki ułatwiają utrzymanie porządku, a sekretarzyk staje się dodatkowym miejscem do przechowywania różnych rzeczy. Dużym atutem sekretarzyka jest więc to, że łatwiej jest znaleźć dla niego miejsce, choć do codziennej pracy może nie być najwygodniejszym rozwiązaniem. 

Dodaj komentarz