Co to znaczy bransoletka szczęścia?

Co to znaczy bransoletka szczęścia?

Symbole są ważnym elementem designu biżuterii. Lubimy się nimi otaczać i choć nie zawsze wierzymy, że faktycznie przynoszą nam szczęście, to są dobrym sposobem na afirmację. Takim dodatkiem są właśnie bransoletki szczęścia. Wbrew pozorom nie jest to tylko zwykły dodatek stylistyczny, ale pewnego rodzaju talizman, który ma nas uchronić przed smutnymi zdarzeniami. Jakie symbole znajdziemy w bransoletkach szczęścia? Zobacz, który motyw będzie dla Ciebie najlepszy. 

Czerwona bransoletka szczęścia 

Czerwone sznurkowe bransoletki możemy bardzo często zauważyć na rękach gwiazd i osób z show biznesu. Skąd taki wybór? Okazuje się, że czerwone bransoletki nie są tylko stylowym dodatkiem. Za tym wyborem stoi bardzo mocne przesłanie. Czerwony sznurek już od starożytności ma przypisane niemal magiczne właściwości. Symbolizuje opiekę przed złem i ochronę. Czerwona bransoletka ma zapewnić osobie noszącej ochronę przed negatywną energią. Zwyczaj wiązania czerwonego sznurka na nadgarstku wywodzi się z tradycji kabały. Choć w wielu kręgach symbol ten uważa się za okultystyczny, to tak naprawdę nawet we współczesnych obrzędach chrześcijańskich znajdziemy wiele odniesień do pradawnych wierzeń. 

Bransoletka z żółwiem 

Żółw jest symbolem spokoju, bezpieczeństwa i dystansu. Takie też rzeczy ma zapewnić osobie noszącej. Bransoleta z żółwiem ma więc intencję zabezpieczenia naszych interesów i przyniesienia nam spokoju. Jest to także symbol siły i ochrony. Zapewnia pomyślność. Bransoletka szczęścia z żółwiem jest więc dla osób, które czują, że potrzebują dodatkowego wsparcia w codziennych wysiłkach. 

Karmiczne koło

Symbol karmy jest graficznie prezentowany jako koło. Bransoletka z kołem jest więc biżuterią karmiczną. Jest to nawiązanie do doskonałego wzoru nieskończoności. Pojęcie karmy wywodzi się z religii buddyzmu. Odnosi się do pojęcia prawa przyczyny i skutku. W skrócie każde nasze działanie prędzej czy później do nas wróci. Jeśli czynimy dobro, to dobro zatoczy koło i także nas spotka. Karma w biżuterii jest więc przypomnieniem tego prawa. Jest to także symbol uświadomienia i wyzwolenia. Zdając sobie sprawę z tego, że nasze działania mają wpływ na nasz los, możemy całkowicie przejąć nad nim kontrolę. 

Bransoletka szczęścia od Selfie Store 

Wyjątkowe bransoletki szczęścia znajdziesz w Selfie Store – polskim sklepie z biżuterią. Taki dodatek nie tylko uzupełni Twoją stylizację, ale także nada jej intencji. Bransoletki szczęścia dostaniesz w różnych wzorach i kolorach, uzupełnione o naturalne i ręcznie szlifowane kamienie. 

Dodaj komentarz