DJ czy zespół – czyli kogo wybrać na wesele?

DJ czy zespół – czyli kogo wybrać na wesele?

Pewnie zastanawiacie się co wybrać na swoje wesele: zespół czy dj-a? Wybór łatwy nie jest, a to dlatego, że i gustów jest tyle ile ludzi. Często jest tak, że decydujemy się na coś pod wpływem nacisków rodziny, a później sami nie jesteśmy zadowoleni. To błąd! Pamiętajcie, że ten dzień jest WASZYM dniem i to WY macie być zadowoleni z każdej chwili. Rodzina widząc Wasze uśmiechy i tak będzie zadowolona, a dogodzić każdemu i tak się nie da. Tak więc jeżeli chodzi o wybór zespół czy Dj, to kierujcie się przede wszystkim własnymi upodobaniami i budżetem jaki posiadacie na to przedsięwzięcie. Zespół tak jak i DJ ma swoje zalety i wady. Jednakże przy każdym z tych wyborów musicie zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Sprzęt jakim posługuje się ekipa.

W przypadku zespołu najlepiej gdy muzyka jest grana w 100% na żywo. Każdy członek zespołu ma swój instrument i jest przynajmniej dwóch wokalistów, którzy mogą wymieniać się w czasie trwania wesela. To daje gwarancję, że nie usłyszcie słabo zmiksowanych hitów, a w połowie wesela zachrypnięty wokalista nie będzie straszył gości i męczył uszu. W przypadku Dj-a z wodzirejem (bo tylko taką opcję polecam) ważny jest typ nagłośnienia, oświetlenia, ale także dodatkowe atrakcje np. maszyna do robienia dymu lub baniek. Musicie mieć pewność, że muzyka będzie dobrze słyszana przez wszystkich gości, a głos wodzireja prowadzącego zabawę nie zniknie wśród gwaru, bo ten np. nie będzie posiadał mikrofonu. Oświetlenie to kwestia istotna, ponieważ tworzy klimat. W obecnych czasach cztery na przemian zmieniające się kolorowe światła, to już przeżytek. Obecnie hitem są kolorowe lasery, których rodzajów jest mnóstwo, a także inne efekty świetlne. Upewnijcie się czy wasza ekipa videofilmująca będzie mogła podłączyć się pod głośniki i nagrać odpowiedniej jakości dźwięk. To samo dotyczy zespołu jak i Dj-a.

Alkohol i wyżywienie.

Bezwzględnie zawsze pytajcie czy członkowie ekip grających piją alkohol. Niestety bywa tak, że po godzinie podchmielony zespół już nie tylko nie bawi muzyką gości, ale utrudnia także np. videofilmowanie czy pracę fotografa. Nie mówiąc o popsutych humorach Waszych i gości. Na szczęście pijany zespół obecnie to już rzadkość, ale za to często ekipa z chęcią przyjmie od Was w prezencie butelkę wódki weselnej już po zakończonej pracy. Niektóre z zespołów/DJ wymagają także wyżywienia w czasie trwania imprezy. Zazwyczaj sale biorą za tzw. obsługę wesela 50% kwoty od talerzyka.

Dlaczego zespół?

Muzyka jest na żywo co daje możliwość szybkiej i skutecznej interakcji. Większość z nas nadal uważa, że muzyka grana przez zespół jest pewnego rodzaju nobilitacją, ponieważ nie każdego stać na wynajęcie prawdziwego zespołu. Stosunkowo łatwiej znaleźć dobry zespół niż dobrego Dj-a. Wszystko dlatego, że DJ w parze z wodzirejem to forma dopiero powracająca do łask. Często zespół posiada swoje port folio, płytę z nagraniami, a także możemy go wysłuchać na weselach znajomych, co pozwala nam na realną ocenę umiejętności danej ekipy.

Dlaczego Dj z wodzirejem?

Nigdy nie fałszują. Muzyka to zawsze 100% oryginały Waszych ukochanych hitów. Dużo większy (niż w przypadku zespołów) repertuar umożliwia elastyczne podejście do gości i szybkie reakcje gdyby akurat dany gatunek im nie odpowiadał. Dobry wodzirej zawsze reaguje w odpowiednim momencie. Gdy impreza przygasa on wkracza do akcji! Rozbudza ciekawość i zachęca wszystkich do zabawy. Tu jednak ważna jest jakość, a za jakość trzeba zapłacić. Czasami lepiej wydać na DJ-a z wodzirejem tyle co na przeciętny zespół, ale mieć gwarancję, że zabawa będzie niezapomniana. Kolejny plus takiego wyboru to, to że Dj i wodzirej nie potrzebują wymian (mniejsze koszta), a także nie zagraża im chrypka. Często wodzirej gra także np. na akordeonie i sprawdza się w muzyce na żywo przy stołach, a także przyśpiewkach przy domu. Bywa, że goście pytają co to za zespół zaprosiliście na swoje wesele. Jednak taki efekt da tylko naprawdę dobra ekipa.

To czy wybierzecie zespół czy Dj-a z wodzirejem zależy tylko od Was i nie słuchajcie tutaj ani rad rodziców, ani znajomych, bo każdy z nich patrzy tylko na to czego sam oczekuje. Wybierajcie tylko sprawdzone ekipy i nie żałujcie na nie, bo to gwarancja udanej zabawy, a w efekcie także wspaniałego filmu z Waszego wesela!

Dodaj komentarz