Dziecięca bielizna – jak ją wybrać i o czym pamiętac?

Dziecięca bielizna – jak ją wybrać i o czym pamiętac?

Specyficzną grupą dla, której przeznaczona jest także bielizna są dzieci, gdyż u nich ma ona przede wszystkim ochraniać ciało i skórę, a nie tak jak u kobiet czy mężczyzn podkreślać ich kobiece czy męskie atuty. Bielizna dziecięca, aby spełniała swoje podstawowe funkcje musi być wygodna i luźna na tyle żeby ta swoboda nie przeszkadzała i tego materiału nie było jednak zbyt dużo.

Częstym błędem popełnianym przy zakupie bielizny dla dzieci jest szukanie zbyt luźnej, gdzie nadmiar materiału może sprawiać ucisk, otarcia i dyskomfort w noszeniu, a także zakup zbyt ciasnej bielizny, która nie jest wtedy zbyt wygodna i także powoduje dyskomfort noszenia. Obsesja rozmiarów, jaka panuje w świecie dorosłych czasami zupełnie nieświadomie przenoszona jest na świat dzieci, gdyż to rodzice ją dla nich kupują i nie patrząc na wygodę dziecka biorą mniejszy rozmiar, bo co wybyło, gdyby ktoś zobaczył, że moja córka czy syn musi nosić zamiast M rozmiar L itd. Takimi wyznacznikami niestety kierują się dorośli przy wyborze ubrań lub bielizny dla siebie i też zamiast kupić spodnie lub majtki o rozmiar większy to wybieramy te mniejsze bo gdyby ktoś zapytał to możemy powiedzieć, że nosimy S/M, a nie L/XL, co po prostu jest wymogiem i naciskiem społecznym niezbyt zdrowym na modę na szczupłe sylwetki, które często są za szczupłe i grożą poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, ale o tym staramy się nie pamiętać, a jeśli ktoś pamięta to jest zagłuszany. Nasze dzieci uczą się tego od nas i wiele z nich nawet jak dorośnie to popełnia wobec siebie i swoich dzieci ten sam błąd przy zakupie rzeczy, jakimi jest bielizna i ubrania.

Bielizna dziecięca to także rajstopy, skarpety i bluzeczki czy podkoszulki na ramiączkach, a także bielizna nocna (piżamki, koszule nocne itd.), przy których zdobieniu wykorzystuje się motywy roślinne, zwierzęce lub (i to najczęściej) bajkowe, a to z kolei gwarantuje duży popyt i sprzedaż tak ozdobionej bielizny. Wiadome jest, że każda dziewczynka posiadać musi kilka lub kilkanaście par rajstop, majtusiów czy bluzeczek na ramiączkach, które zakładane są pod zwykła bluzkę czy bluzę wiec, dlaczego ta bielizna miałaby być mniej ozdobiona, jak nadruk ich postaciami z najpopularniejszych bajek zapewni świetną sprzedaż mimo wyższej ceny niż te, które są drukowane w kwiatki lub całkowicie gładkie.

Zadowolone dzieci to przyszli dorośli, którzy dla swoich dzieci w przyszłości też wybiorą taki a nie inny wzór na rajstopach, majtusie itd., więc bielizna ma sprzedaż zapewnioną i to na dłuższy czas, a nawet ta droższa.

Dodaj komentarz