Szybka renowacja starego auta

Szybka renowacja starego auta

Nawet najbardziej zaniedbany samochód można doprowadzić do dobrego stanu, ale trzeba się tym umiejętnie zająć. Są rzeczy, których nie można zrobić we własnym zakresie i konieczna jest wizyta u dobrego mechanika, ale pewne poprawki można przeprowadzić samodzielnie. Tym bardziej, że na rynku są dostępne odpowiednie preparaty.

Zmień design twojego samochodu

Jest wiele sposobów, by zmienić wygląd samochodu. Najlepiej byłoby oddać auto do lakiernika, by wszystko było zrobione tak jak trzeba. Niestety, są to duże koszty. Samo malowanie jednego elementu może wynieść nawet 500 zł. Oczywiście w zależności od wielkości nawierzchni i od tego, czy jest uszkodzona, czy po prostu chcemy zmienić kolor nadwozia. Są jednak inne sposoby na tuning samochodu. Coraz większym wzięciem cieszy się guma w sprayu. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie spektakularnego efektu w krótkim czasie bez konieczności ponoszenia ogromnych nakładów finansowych. Preparat nie jest drogi, a pozwala na stworzenie mocnej i elastycznej powłoki, która wygląda bardzo ciekawie i nadaje samochodowi niepowtarzalnego charakteru. Kolorową gumę najczęściej stosuje się na felgach, drzwiach, zderzakach. Jest ona prosta w aplikacji, a jeśli się znudzi da się ją zdjąć bez uszkodzenia lakieru. Dzięki temu w każdej chwili można zmieniać wygląd karoserii. W zależności od naszych aktualnych potrzeb i preferencji możemy dobierać kolor felg i poszczególnych elementów nadwozia.

Guma ochroni twój lakier

Guma w sprayu, oprócz wielu niewątpliwych zalet, pomaga też chronić karoserię przed zarysowaniem i korozją. W ten sposób można zadbać o odpowiedni stan techniczny. Preparat stosuje się, jeśli nie mamy czasu lub pieniędzy, by oddać auto do lakiernika. Rdza bardzo szybko się rozprzestrzenia, a usunięcie większej wady jest dużo bardziej czasochłonne i kosztowne. Oczywiście najlepiej jest reagować od razu i oddawać samochód do naprawy jak najszybciej, jednak nie zawsze jest taka możliwość. Wtedy dobrze jest użyć gumy w sprayu, która zapobiegnie rozprzestrzenieniu się korozji. Preparat jest bardzo łatwy w aplikacji. Na oczyszczoną wcześniej powierzchnię kładzie się lakier. Im grubsza warstwa, tym łatwiej będzie można ją ściągnąć. Zaleca się nałożenie około 5 warstw. Czas na wyschnięcie poszczególnych powłok to około 5 minut. W niecałe pół godziny można więc stworzyć bardzo oryginalny efekt wizualny, który będzie trwały, a jednocześnie w każdej chwili będzie można go zmienić, np. na inny kolor.

Dodaj komentarz