Naklejki na płytki – ratunek dla jednokolorowego wnętrza kuchni i łazienki

Naklejki na płytki – ratunek dla jednokolorowego wnętrza kuchni i łazienki

Modna i stylowa aranżacja kuchni lub łazienki to dość wymagające wyzwanie, które może sprawić problem każdemu. Z jednej strony wnętrze naszego domu lub mieszkania potrzebuje zmian, z drugiej sama myśl o kosztownym i brudzącym remoncie budzi naszą niechęć. Jak zatem pogodzić te dwie kwestie i skutecznie odmienić wnętrze? Odpowiedzią są naklejki na płytki, które wprowadzą ciekawą zmianę do jednokolorowej kuchni lub łazienki. Wbrew pozorom taka dekoracja jest w stanie zmienić bardzo wiele i to tanim kosztem.

Dlaczego warto szukać alternatyw dla drogiego remontu?

Remont pozwala na wprowadzenie diametralnych zmian w każdym wnętrzu. Ma on jednak to do siebie, że po pierwsze dużo kosztuje, a po drugie brudzi cały dom lub mieszkanie. O ile sama organizacja niezbędnych materiałów do przeprowadzenia tego rodzaju zmian nie jest aż tak problematyczna, o tyle znalezienie sprawdzonej ekipy fachowców już tak.

Z uwagi na przyblokowanie (zwykle na około tydzień lub nieco dłużej) remontowanej kuchni lub łazienki, warto przemyśleć, czy pomieszczenia faktycznie potrzebują aż tak mocnych zmian. Wbrew pozorom przemeblowanie, odnowienie przestarzałych mebli, albo wprowadzenie kilku, ciekawych dodatków, potrafi bardzo korzystnie odmienić wnętrze. Jeśli więc potrzebujesz zmian, ale masz obawy związane z remontem, albo zwyczajnie Cię na niego nie stać, warto jeszcze wstrzymać się z kosztownym i wymagającym remontem. Zamiast niego skup się na tym, co możesz zmienić tanim kosztem.

Wbrew pozorom szukanie alternatyw dla drogich remontów nie jest wcale takie złe. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, które przeznaczyć można na nieco inne cele.

Naklejki na płytki jako skuteczna, tania i szybka alternatywa dla nudnych kafelków

Naklejki na płytki to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pomaga estetycznie wzbogacić jednokolorowe i nudne wnętrze. Szybkie rozwiązanie z powodzeniem może zostać wykorzystane w kuchni lub łazience.

Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni rozmiar takich dekoracji do swoich kafelków, a następnie skupisz się na dokładnym wyczyszczeniu nawierzchni płytek. Aby naklejki na płytki służyły na lata, kafelki muszą zostać odtłuszczone i osuszone. Na tak przygotowaną nawierzchnię możesz od razu przykleić naklejki – możesz to zrobić na ich całej długości albo w wybranych miejscach. I to tyle – ściana w Twojej kuchni lub łazience nie wymaga już żadnych innych zabiegów.

Taka drobna inwestycja jest na lata, ponieważ naklejki są odporne na ścieranie, a przy tym doskonale trzymają się nawierzchni kafelków. W razie ich zabrudzenia możesz je bez obaw myć.

Dodaj komentarz