Jak narodził się manicure – paznokcie Sosnowiec Zagórze

Jak narodził się manicure – paznokcie Sosnowiec Zagórze

W dzisiejszych czasach każda kobieta dba o estetykę swojego wyglądu, schludne ubranie i dobrze dobrany makijaż. Pomalowane paznokcie stały się już niemal elementem ubioru i coraz rzadziej widzi się kobiety, które nie malują dłoni. Najczęściej powodem tego jest charakter pracy, np. w placówkach medycznych nie wolno nosić umalowanych paznokci. Nie znaczy to jednak, że panie te nie chodzą na zabiegi manicure, które utrzymują dłonie w schludnym, estetycznym stanie.

 

W dawnych czasach pomalowane paznokcie były oznaką wysokiego statusu społecznego, dlatego nie każda kobieta mogła je nosić. Pierwsze lakiery były mieszaniną dostępnych wówczas substancji: olejów, henny, gumy arabskiej. Ich konsystencja zdecydowanie odbiega od lekkiej formuły dziś produkowanych lakierów tradycyjnych czy hybrydowych. Była to związana masa, którą naklejano na paznokcie w dużo mniej estetyczny sposób niż nakłada się lakier dziś.

Jak kiedyś kobiety malowały paznokcie? Sosnowiec Zagórze

 

Zdecydowanie później niż na malowanie paznokci nastąpiła moda na dbanie o nie. Polerowanie płytki paznokcia przed malowaniem czy też stosowanie naturalnych olejów odżywczych, których zadaniem jest nawilżanie, oczyszczanie lub odżywianie, znalazły swój początek dopiero w XIX wieku. Wówczas również rozpoczęła się popularność odsuwania skórek – kobiety robiły to za pomocą patyczków z drzewa różanego. W wieku XX były już dostępne pierwsze profesjonalne narzędzia do zabiegu manicure, takie jak nożyczki do paznokci czy pilniki, a także pierwsze, profesjonalne lakiery dające połysk.

 

Pierwsze narzędzia były bardzo drogie i nie nadawały się na każdy portfel. W związku z tym mogły ich używać jedynie kobiety z bogatych domów. Zestawy, które można było kupić w sklepach opatrzone były instrukcją, która mówiła jak używać produktów i w jakiej kolejności. Czas frezarek nadszedł dopiero w latach 80 XX wieku, wtedy również zaczęto zakładać sztuczne paznokcie. Niestety efekt był krótkotrwały – utrzymywał się do pierwszego kontaktu z wodą. Jeżeli dziś chcesz mieć piękne i trwałe paznokcie Sosnowiec Zagórze będzie miejscem, w którym znajdziesz salon swoich marzeń.

 

Dlaczego kobiety dzisiaj malują paznokcie? Sosnowiec Zagórze

Większość kobiet maluje dziś paznokcie regularnie. Coraz więcej z nich korzysta z usług profesjonalnych stylistek, które nie tylko dopełnią całego zabiegu manicure, który pozwoli odżywić dłonie, ale również wykonają pracę, która będzie trwała i estetyczna. Paznokcie są dopełnieniem wizerunku, ozdoba dla stroju i sprawiają, że kobiety czuję się kompletnie przygotowane do wyjścia.

 

Wiele kobiet stawia na tradycyjne stylizacje paznokci w stonowanych kolorach: beże, pudrowe róże, różnego rodzaju czerwienie i brązy – to niezawodna gama kolorów, które pasują do wszystkiego. Dodatkowo często paznokcie wykończone są błyskiem lub efektami, które stylistki paznokci wprost uwielbiają. Dzięki użyciu takich dodatków paznokcie są jednocześnie wyjątkowe, oryginalne i eleganckie oraz doskonale komponują się z każdą stylizacją. Jeżeli nie masz pomysłu w jakim salonie wykonać wymarzone paznokcie Sosnowiec Zagórze zaprasza do swoich rodzimych stylistek.

 

Dla wielu kobiet zabieg manicure oraz malowania paznokci to czas, który mogą poświęcić dla siebie. Jest to swoisty rytuał piękna, który ma na celu poprawę nastroju oraz pozytywne myślenie na swój temat. nic tak nie podnosi pewności siebie jak świadomość o tym, że dobrze się wygląda. Wiele kobiet uważa również, że paznokcie są ich wizytówką i świadczą o wielu cechach. Pierwsze co widzimy podając komuś dłoń to jego paznokcie, warto więc aby były schludne i zadbane.

 

Kobiety biznesu uważają, że paznokcie świadczą o poziomie usług jakie one same wykonują. Zadbane dłonie mają odzwierciedlać cechy osoby odpowiedzialnej, dbającej o szczegóły. Warto również dobierać kolory odpowiednio do profesji jaką się wykonuje. Najlepiej sprawdzają się kolory stonowane oraz czerwienie, które świadczą o pewności siebie.

Dodaj komentarz