Torebka, pasek i inne dodatki – słów kilka o stylizacji

Torebka, pasek i inne dodatki – słów kilka o stylizacji

My, kobiety, jesteśmy mistrzyniami stylizacji – zawsze staramy się, by każdy element stroju był idealnie dobrany wzorem, kolorem i fasonem. Jednak dopasowanie do siebie butów i torebki to nie lada wyzwanie. Co zrobić, aby z tej walki wyjść zwycięsko?

Klasycznie

Te z nas, które lubią klasyczne ubrania i dodatki, mogą zdecydować się na obuwie oraz torebkę w tym samym kolorze, a nawet bardzo podobnym odcieniu. Do najczęściej wybieranych barw zaliczamy tu czerń, biel oraz beż. Niektóre z nas decydują się na bardziej odważne wybory, takie jak czerwień, granat czy zieleń. Niezależnie jednak od koloru, powinna zostać zachowana podstawowa zasada: buty i torebka mają być maksymalnie podobne.

Idealne dopasowanie dotyczy również faktury materiału. Jeśli mamy zamszowe buty, w dobrym guście jest zakup podobnej torebki. Zestawienie ich z lakierowaną torbą może powodować wizualny “zgrzyt”.

Awangardowo

Jeżeli natomiast chcemy wyróżnić się w tłumie, dobrym pomysłem będzie postawienie na różnice. Warto jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Łatwo bowiem przesadzić z ilością kolorów, a to daje przerysowany efekt.

Jeśli chcemy zwrócić uwagę np. na wystrzałową torebkę, buty powinny być maksymalnie zbliżone kolorem do reszty stroju, tak, aby nie rzucały się w oczy.

Kobietom, które nie boją się eksperymentów, projektanci polecają odważne łączenie nasyconych barw – czerwieni i czerni, czerni i beżu, zieleni i fioletu.

Pamiętajmy, aby w doborze butów i torebki kierować się przede wszystkim własnym gustem oraz poczuciem estetyki. Nie zawsze to, co wygląda dobrze u przyjaciółki czy na manekinie w sklepie, będzie dobrze współgrało z naszą urodą. Dopasujmy te elementy tak, byśmy przede wszystkim czuły się dobrze.

Dodaj komentarz