Nakanishi NSK Polska – producent wyrobów stomatologicznych

Nakanishi NSK Polska – producent wyrobów stomatologicznych

Nakanishi to japońska międzynarodowa korporacja produkująca narzędzia dentystyczne. W Stanach Zjednoczonych portfolio produktów obejmuje implanty, korony i mosty, aparaty ortodontyczne i inne artykuły dentystyczne. Nakanishi posiada również zakład produkcyjny w Polsce do obsługi rynków europejskich.

Nakanishi powstała w 1930 roku, ale swoją obecną nazwę nosi od 1953 r. Zaczęli eksportować swoje produkty do Hongkongu i Tajwanu w 1957 roku. Do 1985 roku NSK stał się największym producentem produktów stomatologicznych w Azji z rocznym przychodem w wysokości 540 miliardów jenów.

NSK Polska – rodzimy reprezentant światowego giganta

Profesjonalne produkty stomatologiczne stanowią dużą część współczesnego rynku medycznego. Branża dentystyczna rozwija się w tempie wykładniczym i istnieje wiele różnych obszarów, które rozwijają się wraz z nią. Istnieje zwiększone zapotrzebowanie na produkty, ponieważ ludzie coraz bardziej dbają o zdrowie jamy ustnej. NSK Polska, jako reprezentant światowego giganta w dziedzinie nowoczesnej stomatologii i endodoncji, kształtuje w znacznym stopniu rozwój rynku europejskiego.

Rola NSK Polska na rynku europejskim:

Jako jeden z głównych dostawców zaawansowanych produktów dentystycznych, NSK Polska odgrywa niezwykle ważną rolę nie tylko w Polsce, ale również na mocno konkurencyjnym rynku europejskim. Warto prześledzić, jakie produkty, które znajdują się w ofercie Nakanishi, dostarczane są do gabinetów dentystycznych na naszym kontynencie.

1. Pilniki endodontyczne

Są to narzędzia stosowane w zabiegach kanałowych w celu kształtowania i powiększania przestrzeni kanału korzeniowego. Umożliwia to odpowiednią irygację i instrumentację.

Pilniki endodontyczne mają różne kształty. Mogą być używane jako narzędzia do cięcia, kształtowania lub skrobania. Okrągły pilnik jest najczęściej używany jako narzędzie do kształtowania, aby uzyskać gładką i jednolitą przestrzeń w kanale. Jest również używany jako narzędzie do przygotowania zwężenia wierzchołkowego w razie potrzeby. Stożkowy pilnik jest również używany głównie jako narzędzie do kształtowania, ale ma jeden koniec z krawędzią tnącą. Może ona być przydatna do usuwania tkanki miękkiej z okolicy korony zęba, a nawet przecinania zwapnionych osadów wzdłuż ścian kanału korzeniowego bez ryzyka uszkodzenia zdrowej zębiny pod tymi obszarami.

Pilniki endodontyczne tradycyjnie wykonywano z niklu i tytanu, ale teraz można je również wykonać ze stali nierdzewnej, złota, platyny lub innych metali. Mogą być również użyte inne materiały, takie jak plastik lub polietylen.

NSK Polska od wielu lat wprowadza te nowoczesne urządzenia do gabinetów w naszym kraju.

2. Nożyczki dentystyczne

To idealne narzędzie dla chirurgów jamy ustnej, periodontologów i dentystów. Są używane do przecinania wszystkiego, od skóry do kości. Występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach i są najczęściej stosowane w zabiegach chirurgicznych. Stosowane są również przez stomatologów do przecinania tkanek dziąseł podczas leczenia kanałowego.

Dwa główne rodzaje nożyczek dentystycznych produkowanych przez NSK Polska, to nożyczki z ostrzami prostymi lub zakrzywionymi. Pierwsze – jak sama nazwa wskazuje – mają jedno proste ostrze, które jest ostrzone po obu stronach, podczas gdy zakrzywione ostrza wykorzystują dwa identyczne zakrzywione ostrza, które są ostrzone tylko z jednej strony z tępą krawędzią z drugiej strony.

3. Rozwiertaki, wiertła słupkowe i rdzeniowe

NSK Polska ma w ofercie także rozwiertaki dentystyczne, wiertła kolumnowe i rdzeniowe. Są to instrumenty dentystyczne, które służą do usuwania niepożądanego nadmiaru materii z zębów. Rozwiertaki dentystyczne mają stożkowate końcówki i służą do usuwania dużych ilości struktur zęba. Wiertła kolumnowe mają kształt cylindryczny i są umieszczane w rękojeści dentystycznej, którą następnie obraca się za pomocą zasilacza bezprzewodowego lub pedału nożnego. Mogą być wykorzystywane do różnych zabiegów, takich jak przygotowanie zębów do wszczepienia implantów, leczenie kanałowe i inne korony.

Dodaj komentarz