Jaka poprawić wygląd skóry dzięki diecie?

Jaka poprawić wygląd skóry dzięki diecie?

Jak powszechnie wiadomo, zdecydowanej większości przedstawicielek płci pięknej zależy na atrakcyjnym wyglądzie skóry. Niestety, stosowanie kosmetyków nie zawsze pomaga. Najlepiej jest stosować równolegle odpowiednią dietę. Jaka jednak powinna ona być? To pytanie zadaje sobie wiele osób borykających się z trądzikiem i innego rodzaju problemami skórnymi. Okazuje się, że dieta dla urody nie jest jakoś szczególnie uciążliwa ani niesmaczna. Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad.

Postaw na dużą ilość świeżych warzyw i owoców

W diecie każdej osoby, której zależy na atrakcyjnie wyglądającej skórze powinno znaleźć się dużo warzyw oraz owoców. Najlepiej sięgać po te sezonowe. Wiosną stawiajmy więc na nowalijki, a latem na to wszystko co wpadnie nam w ręce. Nie ulega wątpliwości, że latem mamy do dyspozycji najwięcej świeżych warzyw oraz owoców. Należałoby unikać owoców oraz warzyw o wysokim indeksie glikemicznym. Jeżeli już po nie sięgamy, spożywajmy je w towarzystwie produktów bogatych w białko i tłuszcz. Wówczas nie podniosą one tak gwałtownie poziomu cukru w naszej krwi. Nie ulega wątpliwości, że zarówno owoce, jak i warzywa możemy spożywać na świeżo, jak i po upieczeniu ich czy po ugotowaniu. Warto więc przygotowywać posiłki, które smakują nam najbardziej.

Ogranicz mięso i nabiał

Jeżeli chcemy poprawić stan swojej skóry, ograniczmy nabiał i mięso lub przyjrzyjmy się temu, jak reaguje na tego rodzaju produkty nasza cera. Niestety, bardzo często na skutek spożycia mleka i jego przetworów, na skórze pojawiają się liczne stany zapalne i przebarwienia. Warto więc ograniczyć nabiał i zobaczyć, czy stan skóry się poprawi. Alternatywę dla nabiału mogą stanowić mleka i jogurty roślinne. Jeżeli chodzi o mięso, nie trzeba go całkiem odstawiać. Koniecznie zaopatrujmy się jednak w mięso z dobrych źródeł. Najlepiej poszukiwać go w sklepach z żywnością ekologiczną. Wówczas istnieje największe prawdopodobieństwo tego, że nasza cera nie ucierpi na spożyciu mięsa.

Zwracaj uwagę na odpowiednie nawodnienie organizmu

Każdy, komu zależy na poprawie wyglądu skóry, koniecznie musi zwrócić uwagę na odpowiednie nawodnienie organizmu. Nie ulega wątpliwości, że podstawę nawodnienia powinna stanowić woda mineralna, najlepiej niegazowana. Powinniśmy starać się wypijać przynajmniej półtora litra wody mineralnej dziennie. Nie da się ukryć, że wiele osób stawia także na napary ziołowe. One również mogą okazać się niesamowicie przydatne. Jeżeli posiadamy skórę tłustą, dobrze byłoby zdecydować się na napar z bratka trójbarwnego, zwanego również fiołkiem trójbarwnym. Wykazuje on bowiem działanie silnie przeciwłojotokowe oraz przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dzięki temu znacząco ogranicza rozwój stanów zapalnych oraz zmniejsza wydzielanie sebum. Wskazane będzie również popijanie naparu z rumianku, który również wspomaga gojenie się nieestetycznych zmian skórnych. Należy natomiast uważać na słodkie napoje gazowane, w którym znajduje się sporo rafinowanego cukru. Nie ulega wątpliwości, że złym wyborem będzie także nadmiar kofeiny.

Dodaj komentarz