Miejsce na klucze – dodatkowa ozdoba w domu

Miejsce na klucze – dodatkowa ozdoba w domu

Nie od dziś wiemy, że klucze, a raczej ich szukanie bywa dla ans sporym problemem. Chcemy szybko wyjść, a tu niestety niespodzianka. Nigdy nie pamiętamy gdzie je zostawiliśmy. Warto więc pomyśleć o tym, aby zrobić dla nich miejsce, gdzie zawsze będą wieszane. Dobrym miejscem będzie wieszaczek lub nawet specjalna zamykana skrzyneczka z wieszaczkami wewnątrz. Wprawdzie na rynku jest ich wiele, z pewnością jednak wykonana własnoręcznie będzie o wiele lepszym elementem zdobniczym.

Szykujemy materiały

W pierwszej kolejności musimy przygotować drewno na naszą skrzyneczkę. Jego ilość uzależniona jest od jej wielkości, na pewno jednak wymiary około 15 na 20 cm będą wystarczające. Nie ma potrzeby robienia pleców w takiej skrzyneczce, tak samo to, czy wykonamy drzwiczki, to już tylko i wyłącznie sprawa naszego gustu. Cztery listewki do wykonania boków łączymy ze sobą przy pomocy gwoździ. Wewnątrz należy jeszcze umieścić przynajmniej jedną, do której będą przyczepione haczyki na klucze. Jednocześnie usztywnia ona całą konstrukcję skrzyneczki. Gdy decydujemy się na taką z drzwiczkami, musimy przygotować odpowiednio wyciętą na wymiar deseczkę i zawiasy, przynajmniej dwa. Przydałoby się także zamknięcie, tutaj jednak możliwości jest wiele. Można zastosować haczyk, jednak dobrym pomysłem jest także wykorzystanie magnesów. Wystarczy do drzwiczek od wewnątrz przytwierdzić kawałek metalowej blaszki. Do skrzynki zaś przekręcamy magnes neodymowy, mały, z otworem na śrubkę wewnątrz. I zamknięcie gotowe.

Jak ozdobić skrzyneczkę?

Tutaj pomysłów z pewnością jest tak wiele, jak wiele osób które będą je wykonywać. Z pewnością dzieci mogą być pomocne przy tej czynności. Zastosować można bardzo wiele możliwości, możemy ozdobić ją malunkami, naklejkami, czy na wiele innych sposobów. Można do niej także przyczepić przy pomocy kleju na przykład ozdoby filcowe. Na koniec pozostaje nam pomalować skrzyneczkę najlepiej lakierem bezbarwnym. Nie tylko zabezpieczy on ją przed niszczeniem, lecz także zabezpieczy znajdujące się na niej zdobienia. Na koniec wystarczy jedynie do górnej listewki z tyłu przyczepić haczyk i powiesić na ścianie. Nasze klucze w końcu mają miejsce dla siebie, i na pewno się nam nie zgubią.

Dodaj komentarz