Zapach do samochodu choinka – skuteczny sposób odświeżania wnętrza

Zapach do samochodu choinka – skuteczny sposób odświeżania wnętrza

Kierowcy najczęściej uwielbiają swoje samochody i spędzają w nich bardzo dużo czasu. Jedną z wielu form kultywowania tego hobby jest utrzymywanie w samochodzie przyjemnego zapachu, który sprawia, że nie tylko jazda, ale również każda inna forma przebywania w nim sprawia dużą przyjemność. Bardzo często zdarza się jednak, że różne naprawy i zabiegi konserwacyjne, którym poddaje się te małe jeżdżące cuda techniki, pozostawiają we wnętrzu różne aromaty. Choć nie są to zapachy jednoznacznie nieprzyjemne, to jednak spędzanie czasu w gryzącym towarzystwie woni płynu hamulcowego, oleju silnikowego czy choćby benzyny trudno uznać za doświadczenia, które chce się możliwie jak najczęściej powtarzać. Jak zatem sprawić, żeby wnętrze samochodu było wolne od różnych niezbyt przyjemnych zapachów i kojarzyło się z podróżami po różnych krajach zamiast z odwiedzinami w warsztatach naprawczych i autoryzowanych serwisach.

Pierwszym pomysłem, który z pewnością najczęściej przychodzi do głowy każdemu, kto wsiada do samochodu, bez względu na jego wiek (samochodu, niewsiadającego) jest zapach do samochodu choinka.

Kiedyś te wiszące na prawie każdym lusterku i kiwające się wraz z każdym ruchem kierownicy zawieszki kojarzyły się wyłącznie z wszechobecnym zapachem lasu sosnowego. Stąd pewnie akurat taki kształt tych zawieszek, który stał się tak bardzo charakterystyczny, że nawet, teraz gdy stosuje się (na szczęście) całą paletę różnych aromatów do nasączania zawieszek, wciąż nazywa się je choinkami zapachowymi. Nawet wtedy, gdy pachną inaczej i mają zupełnie inny kształt.

To swoją drogą bardzo ciekawe, że może być choinka zapachowa w kształcie cytryny i o zapachu truskawki. No ale przecież nie można ograniczać fantazji producentów.

Zapach do samochodu choinka może pachnieć dłużej i przyjemniej

W tym krótkim artykule znajdziesz kilka sposobów na to, aby samochód pachniał dłużej i przyjemniej a zapach do samochodu choinka nie kojarzył się tylko z wyschniętym kawałkiem dziwnej gąbeczki zwisającej z lusterka i zasłaniającej drogę w ważnych momentach. Wiele organizacji badających wpływ różnych rozpraszaczy na technikę jazdy i wynikające z niej ryzyko wskazuje na choinki zapachowe i inne elementy zwisające z lusterek wstecznych jako czynnik znacznie obniżający bezpieczeństwo jazdy.

Dlatego właśnie pierwsza porada wiąże się ze ściągnięciem choinki z miejsca, w którym się ją najczęściej zawiesza i przeniesieniem do schowka na rękawiczki lub schowka, który mieści się w dolnej części drzwi kierowcy lub pasażera. Jeśli do tego, zamiast wyciągać choinkę z folii, pozostawisz ją w niej i zrobisz tylko niewielką dziurkę w opakowaniu, przyjemny zapach będzie roznosił się znacznie dłużej i utrzymywał na podobnym poziomie, zamiast bardzo szybko wietrzeć tak, że po kilku tygodniach nie czuć już nic.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej przedłużyć czas, w którym zapach do samochodu choinka będzie dostarczał przyjemnych aromatów, możesz go umieścić między chusteczkami higienicznymi.

Kupuj zapach do samochodu choinka we właściwym miejscu

Ta porada może Ci się wydać dziwna, ale okazuje się, że ogromne znaczenie ma miejsce, w którym kupujesz zapach do samochodu choinka. Bardzo często opakowania, w których sprzedawcy trzymają te produkty, zanim trafią do samochodów ich ostatecznych użytkowników, przechowywane są w suchych, zakurzonych i gorących półkach na szczycie regałów sklepowych. Te warunki nie sprzyjają utrzymywaniu się zapachu i często już w chwili, gdy kupujesz choinkę, jej aromat w dużej mierze wywietrzał.
Dlatego świetnym pomysłem są specjalne urządzenia, w które coraz częściej wyposażone są myjnie i stacje benzynowe. Specjalistyczne automaty, w których utrzymywane są warunki zapewniające możliwie najdłuższe zachowanie zapachu, gwarantują, że każdy zakup będzie gwarancją długotrwałego odświeżenia wnętrza Twojego samochodu.

Dzięki takim metodom przechowywania możesz mieć pewność, że zakupiony zapach do samochodu choinka będzie roztaczał przyjemny aromat przez co najmniej 6 tygodni (a nawet dłużej, jeśli zastosujesz wskazówki, które zostały przekazane powyżej).

Dodaj komentarz