Nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Zdecydowanie warto dbać o swoje usta – ich wygląd może wpłynąć na to, jak będziemy odbierani, a także na nasz komfort (chociażby spierzchnięte, popękane usta mogą wiązać się z bólem i dyskomfortem). Jednocześnie zwykłe maści i kremy nie zawsze będą w stanie wywołać odpowiednio duże i szybkie rezultaty w zakresie nawilżania ust, więc wiele osób zwraca się w stronę bardziej profesjonalnych rozwiązań, takich jak kwas hialuronowy.

Chociaż kwas hialuronowy jest wypełniaczem, wykorzystuje się go nie tylko do powiększania ust (czy też ich modelowania). Kolejnym wartym uwagi zastosowaniem jest nawilżanie ust, które wpływa na ich objętość jedynie w niewielkim stopniu. Jest wiele przypadków, w których zdecydowanie się na zabieg nawilżania ust kwasem hialuronowym może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dokładnie omówimy je w dalszej części tego materiału. Wskażemy także, ile mniej więcej trwa i kosztuje taki zabieg. Zapraszamy do lektury!

Kiedy nawilżanie ust kwasem hialuronowym będzie przydatne?

Niestety, wraz z wiekiem usta naturalnie tracą na jędrności, znika też często ich żywa, rzucająca się w oczy barwa, a zamiast tego robią się one sine, kreując mało atrakcyjny wizualnie efekt. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym pozwala działać profilaktycznie w celu zapobieżenia temu bądź odwrócić już widoczne zmiany. Pozwala ono błyskawicznie “cofnąć czas” i uzyskać świeży, gładki efekt.

Warto zauważyć, że problemy z jędrnością ust mogą być związane nie tylko z wiekiem. Chociażby częste wystawienie ust na mróz będzie wiązało się z ich pierzchnięciem i pękaniem, niektórzy ponadto mają skłonność do przesuszania ust nawet bez obecności w ekstremalnych warunkach. Takim osobom również może pomóc nawilżanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego.

Ile trwa i kosztuje nawilżanie ust kwasem hialuronowym?

Dla wielu osób z pewnością ulgą będzie informacja, że nawilżanie ust kwasem hialuronowym jest stosunkowo szybkim zabiegiem. Może się on zamknąć w zaledwie 30 minutach, natomiast zanim podjęte zostaną działania w tym zakresie, w pierwszej kolejności konieczne będzie zastosowanie znieczulenia. Czy to w formie kremu (co wiąże się z oczekiwaniem na wchłonięcie go), czy zastrzyku (w tym przypadku mowa o znieczuleniu stomatologicznym – jego działanie jest błyskawiczne).

Efekty zabiegu utrzymują się przez okres od 9 miesięcy do nawet roku, a więc wystarczy 30 minut, aby później przez wiele miesięcy cieszyć się pięknymi, jędrnymi ustami o soczystym kolorze. Orientacyjny koszt zabiegu oscyluje w okolicach 900-1200 złotych, aczkolwiek najlepiej skonsultować się z wybraną kliniką medycyny estetycznej w tym zakresie, ponieważ indywidualne okoliczności mogą wpłynąć na cenę nawilżania.

Dodaj komentarz