Niepotrzebne składowanie rzeczy

Niepotrzebne składowanie rzeczy

Składowanie rzeczy leży w ludzkiej naturze. Wystarczy, żebyś rozejrzał się w swoim otoczeniu, a na pewno wytypujesz przynajmniej pięć elementów, bez których mógłbyś przeżyć. Mało tego, niektóre drobiazgi są zupełnie zbędne, wręcz ograniczające codzienne działania. I nie chodzi tu bynajmniej o aspekt fizyczny, ale bardziej duchowy. Są ludzie wierzący stale w dziecięce marzenia o zostaniu piłkarzem. Chociaż odnoszą pewne sukcesy w amatorskich ligach, czy meczach osiedlowych wiedzą w głębi serca, że nic już więcej nie ugrają. Ten przykład sugeruje, że sztuka odrzucania pewnych założeń określonych jako wewnętrzne kotwice stanowi prawdziwe wyjście w stronę uzyskania prawdziwej wolności osobistej.

Od czego rozpocząć odrzucanie?

Toksyczni ludzie niszczący poczucie twojej własnej wartości tzw. ludzkie chwasty wymagają usunięcia z kontaktów. Dobitne określenie sugeruje, że chwastów się nie pielęgnuje tylko od razu wyrywa, bo niszczą wypracowane piękno ogrodu. Podobnie jest w życiu. Kiedy posługujesz się metodą odrzucania musisz wyeliminować z codzienności wszystko, co wiązało się z daną rzeczą. Nie przechowuj zdjęcia byłej dziewczyny czy chłopaka itp.

Filozoficzne oczyszczenie prowadzące do minimalistycznej równowagi

Odrzucanie to tak naprawdę tworzenie miejsca na coś nowego, zdecydowanie lepszego. Wiąże się też w dużym stopniu z filozofią minimalizmu sprowadzającą się do utrzymywania wysokiej jakości, a nie ilości. Takie podejście ma zastosowanie do strefy fizycznej i wewnętrznej.

Dlaczego odrzucanie jest pożyteczne dla umysłu?

Można to wyjaśnić na ekstremalnym przykładzie zdarzeń traumatycznych, które podświadomość zupełnie zaciera w pamięci tak, aby dać jednostce szansę na normalne działanie. Druga sprawa to standardowe wyrzucanie śmieci. Ich nagromadzenie w domu powoduje ogromny dyskomfort. Przeanalizuj zatem swój wewnętrzny i zewnętrzny świat typując w nim wszystkie elementy zbędne, a później przeprowadź ich absolutną kasację. Zobaczysz, że poczujesz się tak, jakby kamień spadł ci z serca. Automatycznie staną przed tobą nowe możliwości. Niespełnione marzenia blokują. Nie dają ci spokoju. Kiedy coś się nie sprawdza lub nie działa pozbądź się balastu. Daj sobie szansę na coś lepszego. Droga odrzucania to tak naprawdę droga oczyszczenia, uzyskania harmonii.

Na zakończenie

W zatłoczonej piwnicy ludzkiego umysłu po pewnym czasie nic się już nie zmieści. Podobnie w rzeczywistości. Rzeczy, które chcesz zachować, bo dają ci pewne pozytywne wspomnienia zostaw sobie posegregowane, gdzieś daleko. Resztę wyrzuć. Zobaczysz, że już nigdy o nich nie pomyślisz. Wystarczy przeprowadzić raz na jakiś czas taki proces świadomościowy, aby odzyskać pełną kontrolę nad osobistymi poczynaniami. Sprawdź technikę i daj znać w komentarzu, czy odniosła pożądany skutek. Nie ma sensu tracić życia na śmieci. To szkodliwe zarówno dla ciebie jak i ludzi znajdujących się w twoim najbliższym otoczeniu.

Dodaj komentarz