Stoisko targowe projekt – na co zwrócić uwagę? 

Stoisko targowe projekt – na co zwrócić uwagę? 

Nowoczesne stoisko targowe to połowa sukcesu do udanych targów branżowych. Dzięki niemu możemy wyróżnić się wśród konkurencji i przyciągnąć nowych klientów. To także dobry sposób na budowanie świadomości marki i kreowanie pozytywnego wizerunku. Żeby jednak tak się stało, musimy zadbać o naprawdę wysokiej jakości stanowisko. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu stoiska branżowego?

Stoisko targowe projekt – duże czy małe? 

Targi branżowe mają to do siebie, że zazwyczaj nasze pole na stanowisko jest ograniczone. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni musi się zmieścić, jak najwięcej wystawców. Jednak całe szczęście, w przypadku dobrego stanowiska, nie o wielkość chodzi, ale o jakość. Nowoczesne stanowiska targowe wcale nie muszą być duże, żeby spełniać swoją funkcję. 

Stoisko targowe projekt jest mały, ale za to funkcjonalny. Co więcej, przyciąga uwagę i zachęca do odwiedzenia. Jaką przewagę mają małe stanowiska nad dużymi? Przede wszystkim pozwalają na odpowiednią ekspozycję. Właściwie zaaranżowane stanowisko zapewni nam wystarczającą ilość miejsca na nasze produkty, lub usługi. Nie będzie sprawiać wrażenia pustki, za to wyeksponuje najważniejsze elementy. 

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu stoisk targowych? 

Przygotowanie atrakcyjnego stanowiska targowego wbrew pozorom wcale nie jest trudnym zadaniem. Trzeba tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim nowoczesne stoisko targowe powinno być estetyczne, jasne i odpowiednio oświetlone. Dzięki temu wyróżnia się na tle konkurencji i przyciąga uwagę. Nikt nie lubi chaosu, jeśli więc chcesz przyciągnąć uwagę, ale we właściwy sposób, to unikaj jaskrawych kolorów, postaw na minimalizm i odpowiednie oświetlenie. 

Oświetlenie stanowiska jest bardzo ważnym elementem. Możemy nim nakierować odwiedzających na najważniejsze produkty, czy też na przykład nazwę i logo firmy. Oświetlenie przekłada się także na estetykę stanowiska, które staje się cieplejsze. Kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć to lada informacyjna. Jest to miejsce kontaktu z klientem, dlatego pełni bardzo ważną funkcję. Na ladzie możesz położyć broszury informacyjne, pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić, bo w innym przypadku powstanie bałagan. 

Projektując stanowisko targowe, warto także uwzględnić miejsce, w którym będziemy mogli usiąść z klientem i porozmawiać, lub dać mu czas na zapoznanie się z ofertą. Dlatego pamiętaj o małym stoliku oraz wygodnym krześle, lub fotelu. Takie elementy dopełniają projektu i poprawiają jego funkcjonalność. 

Dodaj komentarz