Uzupełnianie AdBlue może być wygodne

Uzupełnianie AdBlue może być wygodne

Normy związane z emisją spalin powodują, że producenci pojazdów coraz częściej decydują się na wprowadzanie do aut specjalnych rozwiązań technologicznych, które są w stanie obniżyć emisję. Bardzo często w nowoczesnych pojazdach z silnikiem diesla można zatem spotkać specjalny układ zawierający czynnik AdBlue, który na niższą emisję spalin. W takich pojazdach zachodzi jednak konieczność uzupełniania tego płynu w zbiorniku. Dlatego też w wielu warsztatach samochodowych i przedsiębiorstwach transportowych przydatne mogą być pompy AdBlue. Dają one możliwość opracowania wydajnego układu tankowania tego roztworu w pojazdach. Dzięki temu uda się prawidłowo o nie zadbać.

Wybór pompy powinien zależeć od potrzeb

Zdecydowanie się na najlepszą dla siebie pompę powinno być w głównej mierze zależne od wymagań i skali działania konkretnego przedsiębiorstwa. Warto obliczyć jakie ilości AdBlue mogą być przesyłane w ciągu dnia i na tej podstawie dobrać pompę pod kątem wydajności. W większości przypadku pompy AdBlue o wydajności przesyłania na poziomie kilkudziesięciu litrów na minutę będą w stanie spełnić oczekiwania i wpasują się w potrzeby. Będą wystarczające dla większości przedsiębiorstw, które działają na rynku i stosują układy tankowania AdBlue do własnych potrzeb.

Do pompy konieczne jest dokupienie całego osprzętu

Sama pompa nie wystarcza oczywiście do stworzenia wydajnego układu tankowania roztworu AdBlue. Niezbędne jest również zainwestowanie w cały osprzęt, który pozwoli na dostarczanie płynu do pojazdów. Dlatego też do pompy AdBlue należy w odpowiedni sposób dopasować pozostałe urządzenia tak, aby całość mogła pracować w pełni poprawnie i mogła spełniać wszystkie wymagania. Wszystkie elementy układu jak liczniki czy węże należy dopasować pod kątem wydajności oferowanej przez pompę. Sprzęty o wydajności zbliżonej do pompy będą spełniały wszystkie oczekiwania i będą prawidłowo współpracowały z zastosowaną w układzie pompą.

Podsumowanie

Prawidłowe zbudowanie układu dystrybucji AdBlue wymaga pewnej wiedzy, ale może być bardzo korzystny. Zadowolenie z posiadania wszystkich niezbędnych elementów do samodzielnego uzupełniania płynu w pojazdach będzie bardzo wysokie. W przypadku warsztatów samochodowych dzięki postawieniu na pompy AdBlue można również doprowadzić do sytuacji, w której to można będzie uzupełniać czynnik w pojazdach klientów. Tym samym możliwe będzie poszerzenie swojej oferty usługowej i docieranie z nią do większej liczby odbiorców.

Dodaj komentarz