Wyprawa w weekend majowy

Wyprawa w weekend majowy

Zazwyczaj na weekend majowy wybieramy miejsca nieodległe. Traktujemy weekend majowy jako pewnego rodzaju odskocznię, czy też krótki urlop za miastem, Najczęściej jedziemy w góry, do Zakopanego lub nad może, pod warunkiem że nie mamy daleko.

W tym roku jednak biorąc dodatkowe dwa lub trzy dni urlopu można już wygospodarować sobie całkiem sensowny okres na majowe wojaże i zaplanować jakiś dalszy wypad. Świetnym pomysłem dla osób z zasobniejszym portfelem mogą być promocje na weekend majowy dotyczące wycieczek pobytowych na wsypach Polinezji Francuskiej.
Polinezja francuska liczy blisko sto-trzydzieści wysp i wysepek, które tworzą przepiękny oceaniczny krajobraz. Największą i w najwyższym stopniu zamieszkałą wyspą Polinezji Francuskiej jest Tahiti. Zamieszkuje ją prawie 70 proc. populacji całej Polinezji.

Wysepki Polinezji weszły w posiadanie Francji w połowie XIX wieku. Od samego początku wyspy Polinezji Francuskiej pociągały podróżników i bogatych turystów z uwagi na niekonwencjonalny urok, śliczne krajobrazy aranżujące wyobrażenie niemalże raju na Ziemi. Na wysepkach Francuskiej Polinezji zamieszkał nawet legendarny artysta malarz z Francji mianowicie Paul Gauguin. To właśnie polinezyjskie pejzaże i sceny z życia Polinezyjczyków stanowią główny temat dzieł francuskiego malarza. Obrazów tych bynajmniej nie znajdziemy na wyspach.

Jedną z wysp bardzo chętnie rezerwowaną jako cel wycieczek egzotycznych jest Wyspa Bora Bora. Po wielokroć zdobywała pierwsze nagrody w konkursach na najwspanialsze miejsce na kuli ziemskiej organizowane przez wiele organizacji i instytucji nie tylko z branży turystycznej. Ci, którzy byli na Bora Bora powiadają, że to raj na ziemi i doskonałe miejsce dla zakochanych. Podróżnicy wypowiadają się jednomyślnie i twierdzą, że wyspy Bora Bora to bezdyskusyjna perła Oceanu Spokojnego.

Tahiti z kolei to wysepka iście górska, pokryta bardzo bogatą i bujną roślinnością standardową dla krain równikowych. Wysepka Tahiti powstała na skutek działania dwóch wulkanów. Najwyższy szczyt Tahiti Orohena ma przeszło 220 m.n.p.m. Jak się okazuje to właśnie zabudowania linii brzegowej Tahiti stanowią jeden wielki i słynny ośrodek turystyczny, gdzie zbudowano markowe hotele o wymownej architekturze wyśmienicie komponującej się z resztą wyspy Tahiti.

Tahiti to wspaniałe atuty klimatyczne i krajobrazowe które stwarzają perfekcyjne warunki do odpoczynku zarówno biernego jak i czynnego. Na Tahiti mamy do dyspozycji zachwycające atrakcje turystyczne, które zapewnia bogata flora i zróżnicowanie krajobrazu. Przyjeżdżając na wymarzony weekend majowy na Tahiti z całą pewnością nikt nie będzie się nudził.

Dodaj komentarz