Zwracaj uwagę na to co pijesz

Zwracaj uwagę na to co pijesz

W dzisiejszych czasach wszystko dzieje się szybko. Zupki instant, ciastka w proszku, kawa na wynos i życie w pośpiechu zdają się być zakorzenione w naszych życiach na dobre. Czasami jednak warto na chwilę zwolnić i pomyśleć, co tak naprawdę wlewamy i wrzucamy do swojego organizmu.

Napój napojowi nierówny: co najlepiej pić?

Najważniejsza rzeczą, o której należy pamiętać w codziennym życiu jest odpowiednie nawodnienie. Woda stanowi ponad sześćdziesiąt procent naszego organizmu i bez niej na ziemi nie istniałoby życie, tak więc nie jest niczym nowym fakt, że woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są jednak osoby, które stwierdzą, „Ale przecież woda jest taka nudna!” i zamiast szklanki wody mineralnej sięgną po szklankę sztucznie słodzonego, gazowanego napoju, który kusi smakiem, zapachem i kolorową etykietą. Bardzo często zdarza się też, że nie zwracamy uwagi na to, co pijemy. Naukowcy i lekarze ciągle nam powtarzają, że należy uzupełniać płyny, jaka jest, więc różnica czy pijemy wodę czy chemiczne napoje? Różnica jest ogromna.

Kuszące nie znaczy zdrowe: o przewadze wody nad kolorowymi napojami

Sztucznie słodzone, chemiczne napoje nie tylko nie gaszą pragnienia, ale też przyczyniają się do nabrania niechcianej wagi, mogą powodować też różne choroby od próchnicy zaczynając, na zawale serca, w skrajnych przypadkach, kończąc. Dla twojego organizmu nie jest obojętne to, jakiego rodzaju płyny przyjmujesz. Komórki, które składają się na nasze ciało regenerują się używając składników pochodzących z jedzenia i picia, które spożywamy. Warto pamiętać o powiedzeniu „jesteś tym, co jesz” – znaczy to tyle, że jeżeli codziennie jemy tłuste, niezdrowe jedzenie i pijemy niezdrowe, słodkie napoje to właśnie z tych produktów nasze ciało czerpie energię do funkcjonowania i to z tych produktów regenerują się nasze komórki. Patrząc na ten proces w ten sposób faktycznie stajemy się tym, co zjedliśmy, istotne jest, więc zwracanie uwagi na to, co uważamy za odpowiednie „paliwo” dla naszego organizmu.

Słodkie napoje są zwłaszcza popularne wśród młodych ludzi, którzy nudzą się smakiem zwykłej wody mineralnej. W sklepach pojawia się jednak coraz więcej tak zwanych wód smakowych, które są smaczne i nie tracą przy tym swoich właściwości odżywczych. Są one jednak ciągle słodzone sztucznie i nieodpowiednie dla osób chcących dbać o wagę. Jeżeli nie chcesz pić zwykłej wody, a jednocześnie boisz się o swoją figurę, masz jeszcze jedno wyjście – do naturalnej wody mineralnej, można dodać plaster cytryny, pomarańczy, lub kilka liści świeżej mięty i cieszyć się zdrowiem i smakiem w tym samym czasie.

Dodaj komentarz