Ciastolina- dlaczego warto ją kupić dziecku?

Ciastolina- dlaczego warto ją kupić dziecku?

Ciastolina to prawdziwa frajda dla dzieci. Lepienie kolorowych figurek i tworzenie najrozmaitszych kształtów ćwiczy sprawność ruchową palców oraz dłoni. Na tym jednak jej zalety się nie kończą. Poznaj pozostałe powody, dla których warto zainwestować w tę plastyczną masę i spraw maluchowi doskonały prezent! 

Ciastolina pod względem struktury do złudzenia przypomina klasyczną plastelinę, która jest podstawowym elementem każdej wyprawki szkolnej. W jej skład wchodzi: woda, mąka, sól oraz składniki odpowiadające za gładką strukturę, barwę i zapach. Tworzenie przeróżnych

kształtów czy postaci przy pomocy tej plastycznej masy jest jedną z ulubionych dziecięcych zabaw. Warto podkreślić jednak, że to doskonały sposób, łączący przyjemne z pożytecznym! Ciastolina ma doskonały wpływ na rozwój psychomotoryczny maluchów. Jakie jeszcze korzyści przynosi zabawa ciastoliną? Oto i one:

Zabawy ciastoliną. Korzyści:

  • pobudzają kreatywność i wyobraźnię,
  • maluchy w pełni koncentrują się na zajęciu,
  • pozwalają trenować zręczność palców,
  • dzieci ćwiczą cierpliwość i precyzję
  • na krótką chwilę stają się prawdziwymi artystami, tworzącymi własne dzieła

Niewątpliwą zaletą ciastoliny jest również dostępność. Tę kolorową masę plastyczną dostać można niemal w każdym sklepie stacjonarnym i internetowym. Sklepy papiernicze online, takie jak chociażby papierowo.pl posiadają w swojej ofercie masy plastyczne znanych producentów oraz w różnych formach. Dzięki temu znalezienie tej np. z odpowiednią liczbą kolorów jest o wiele prostszym zadaniem.

Ciastolina a plastelina. Jakie są różnice?

Ciastolina i modelina to masy plastyczne, które na pozór wydają się być niemal identyczne. Podstawową różnicę widać jednak już w trakcie ich użytkowania. Mimo że obie można ugniatać i rozciągać, to ciastolina jest masą zdecydowanie bardziej miękką. Oprócz tego posiada bardzo przyjemny zapach. Po zabawie należy ją szczelnie zamknąć, ponieważ niestety wysycha.

Mimo że wielu rodziców obawia się, że ich dziecko nie jest wystarczająco duże na zabawę tego typu masą plastyczną, to w ofercie wielu wiodących na rynku producentów znaleźć można ciastoliny dedykowane zarówno dwulatkom, jak i starszym dzieciom. Przed zakupem należy się upewnić, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczony jest dany produkt.

Dodaj komentarz