Jak wybierać bluzki dziecięce? Jaki krój, materiał bluzek dziecięcych?

Jak wybierać bluzki dziecięce? Jaki krój, materiał bluzek dziecięcych?

Bluzki dziecięce stanowią element garderoby szkrabów w każdym wieku, zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Są noszone przez prawie cały rok i na wiele okazji – stanowią bardzo uniwersalne rozwiązanie, które może dopełnić stylizację lub grać jej przysłowiowe pierwsze skrzypce. Na co zwrócić uwagę, wybierając bluzki dziecięce, by maluch nie tylko wyglądał stylowo, ale i odczuwał komfort?

Jaki materiał na bluzki dziecięce?

Skóra dziecka jest dużo bardziej wrażliwa i podatna na alergie oraz podrażnienia, niż dorosłego, dlatego szukając bluzki dla malucha, trzeba wziąć pod lupę materiał, z którego została wykonana. Zaleca się, aby w składzie przeważały tkaniny naturalne. Dla dzieci doskonałe sprawdza się bawełna. Nie uczula, jest trwała, przewiewna oraz bardzo miła w dotyku. Na wiosnę i lato warto wybierać produkty uszyte z materiału o niższej gramaturze, z kolei na jesień oraz zimę – wyższej. Wygodne i ładne, nadające się na każdą porę roku, bluzki dziecięce z bawełny i elastonu znajdziesz na smilegirls.pl. Warto podkreślić, że jest to produkt polski, co oznacza, że spełnia wszelkie normy związane z rodzajem substancji chemicznych używanych do produkcji ubrań, w przeciwieństwie do bluzek pochodzących z rynku azjatyckiego.

Najlepszy krój bluzek dziecięcych

Bluzki dziecięce, dla chłopców i dziewczynek, powinny być wygodne – każdy zgodzi się w tej kwestii. Warto dobrać model tak, aby nie krępował ruchów dziecka i nie posiadał zbyt wielu elementów. Dobrze sprawdzą się proste, luźne fasony. Warto w szafie dziecka mieć kilka bluzek, z krótkim oraz długim rękawem, by móc dopasować je do aury czy temperatury w pomieszczeniu. Ubranie powinno mieć odpowiednio duży otwór na głowę, by dziecko mogło samo je założyć lub ściągnąć. Bluzki, które są niewygodne pod tym aspektem, bardzo często zniechęcają malucha do nauki samodzielnego ubierania oraz rozbierania się. Omawiając kwestię komfortu szkraba, nie należy zapominać o dopasowaniu rozmiaru do jego wymiarów. Zbyt mały lub duży model będzie utrudniał mu poruszanie się, a dodatkowo będzie nieestetycznie układać się na ciele.

Jak dobrać rozmiar bluzek dziecięcych?

Rozmiary bluzek dziecięcych zazwyczaj podawane są od 50 do 164, co uzależnione jest od wieku i wzrostu. Rozmiary: od 50 do 62 doskonale sprawdzą się dla dzieci od 0 do 3 miesięcy, 62 – 68 są dla dzieci w wieku 3 – 6 miesięcy, 68 – 74 wybierane są dla maluchów od 6 do 9 miesięcy, 74 – 80 stanowią rozwiązanie dla szkrabów od 9 do 12 miesięcy, 80 – 86 sprawdzą się dla dzieci w wieku 12 – 18 miesięcy, 92 – 98 pasują na maluchy od 18 do 24 miesiąca życia.

Rozmiarówka bluzek dziecięcych dla „starszaków” prezentuje się następująco:

 • 104 – od 3 do 4 lat,
 • 110 – od 4 do 5 lat,
 • 116 – od 5 do 6 lat,
 • 122 – od 6 do 7 lat,
 • 128 – od 7 do 8 lat,
 • 134 – od 8 do 9 lat,
 • 140 – od 9 do 10 lat,
 • 146 – od 10 do 11 lat,
 • 152 – od 11 do 12 lat,
 • 158 – od 12 do 13 lat,
 • 164 – od 13 do 14 lat.

Warto podkreślić, że powyższe wskazania się orientacyjne i dotyczą przeciętnego dziecka, mogą zdarzyć się maluchy drobne jak na swój wiek oraz ponadprzeciętnie dobrze zbudowane, dlatego warto pamiętać, że rozmiar wskazuje też wzrost dziecka, które może nosić daną bluzkę.

Kolorowe czy jednolite bluzki dziecięce?

Funkcjonalność to nie jedyny aspekt, który brany jest pod uwagę podczas wybierania bluzek dziecięcych. Należy także zwrócić uwagę na ich design. Uważamy, że bardzo ważne jest, aby elementy garderoby dziecka podobały się maluchowi. To właśnie on również powinien mieć zdanie podczas wybierania ubrania. Warto w garderobie dziecka umieścić zarówno gładkie, uniwersalne modele w pastelowych kolorach, jak i kolorowe bluzki, np. z ulubionymi wzorami czy postaciami z bajek. Dobrym pomysłem będzie wybranie także ciemniejszych koszulek na co dzień, ponieważ w mniejszym stopniu będzie widać na nich zabrudzenia, o które w ferworze zabawy czy podczas jedzenia nietrudno.

Dodaj komentarz