Agregat prądotwórczy na gaz – dlaczego warto?

Agregat prądotwórczy na gaz – dlaczego warto?

Agregaty prądotwórcze okazują się niezbędne w bardzo wielu sytuacjach. Nie tylko przy awarii podstawowego źródła energii, lecz także podczas imprez plenerowych, koncertów, wydarzeń sportowych. Na wszystkich z nich przydatny może się okazać agregat kogeneracyjny.

  1. Agregat kogeneracyjny – jak działa?
  2. Co wziąć pod uwagę przy wyborze agregatu?

Agregat kogeneracyjny – jak działa?

Agregat prądotwórczy na gaz ziemny i biogaz może działać w oparciu o kogenerację, czyli proces umożliwiający jednoczesne wyprodukowanie energii cieplnej i elektrycznej. Ogromną zaletą kogeneracji jest redukcji poziomu wykorzystanego paliwa, a także zmniejszona emisja gazów cieplarnianych. Połączenie tych dwóch podstawowych (choć nie jedynych) zalet agregatów prądotwórczych na gaz czyni z nich urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością wśród świadomych odbiorców.

Oczywiście poszczególne agregaty agregaty mogą pracować na biogaz, gaz ziemny lub gaz kopalniany. Możliwy jest także zakup modelu agregatu prądotwórczego na wszystkich trzy rodzaje paliw. Wszystkie te rozwiązania charakteryzują się bardzo wysoką produktywnością. Stanowią tym samym coraz poważniejszą konkurencję dla pozostałych modeli agregatów prądotwórczych dostępnych na rynku.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze agregatu?

Podobnie jak w przypadku innych agregatów prądotwórczy, także ten na gaz należy wybierać przede wszystkim z uwzględnieniem konkretnego zapotrzebowania na energię. To podstawowy parametr, który pozwala rozpocząć poszukiwania konkretnego modelu. Do wyboru są agregaty o bardzo różnych wymiarach, innej maksymalnej mocy elektrycznej czy masie netto zespołu prądotwórczego. Na rynku dostępne są przede wszystkim agregaty gazowe o mocy od 125 do 9750 kWe. Trzeba jednak pamiętać, że podczas zakupu danego rozwiązania, nie powinna się liczyć wyłącznie jego cena (choć oczywiście aspekt finansowy jest ważny), lecz także jego jakość i wytrzymałość.

Nie warto kierować się jedynie ceną, ale szukać rozwiązania, które można będzie dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości. Warto zwrócić uwagę także na firmy, które proponują nie tylko sprzedaż konkretnych urządzeń, lecz także oferują pomoc na etapie ich wdrożenia, konfiguracji i instalacji. Ważny jest także specjalistyczny serwis generatorów kogeneracyjnych, który pomaga dbać o ich sprawne funkcjonowanie i gwarantuje pomoc w przypadku jakichkolwiek problemów. Liczy się nie tylko cena, lecz także trwałość, jakość wykonania agregatora, a także bezpieczeństwo jego użytkowania.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz