Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym?

Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym?

Styl nowoczesny święci w ostatnich latach triumfy w nowym budownictwie. Nie oznacza to, że nie możemy także przerobić na niego już urządzonego domu. Salon jest miejscem, w którym spędzamy sporo naszego czasu wolnego, a do tego na ogół to w nim przyjmujemy gości. Często więc to do jego urządzenia przykładamy największą wagę. Wobec tego jak urządzić nasz salon w stylu nowoczesnym? Czym on w ogóle się cechuje?

Czym jest styl nowoczesny?

Jest to styl w aranżacji wnętrz, który stawia przede wszystkim na prostotę i funkcjonalność. Redukuje do minimum ilość zbędnych bibelotów i ozdobników, koncentrując się na tym, aby pomieszczenie dawało efekt spokoju i harmonii. Kolory, które najczęściej się w nim pojawiają to czerń, biel i odcienie szarości, chociaż można eksperymentować także z innymi stonowanymi barwami. W założeniu styl ten ma nie przytłaczać zmysły, a dawać wrażenie elegancji i nowoczesności.

Styl nowoczesny w salonie

Styl nowoczesny najbardziej nadaje się do dużych, przestrzennych pomieszczeń. Celem jest bowiem pozostawienie dużej ilości wolnej przestrzeni pomiędzy meblami. Na pierwszym planie jest zawsze minimalizm, dlatego też w nowoczesnym salonie nie ma miejsca na ozdobne poduszki czy figurki. Nie może się za to obejść bez dużej, wygodnej kanapy. Pomieszczenie powinno być funkcjonalne, nie może więc zabraknąć telewizora i stolika do kawy. Salony urządzone w stylu nowoczesnym są często połączone z aneksem kuchennym i przedpokojem, a nawet i sypialnią. Materiały, które dominują w takich pomieszczeniach to szkło, metal i drewno. Okna są duże i zajmują albo całą ścianę, albo dużą jej część. W związku z tym dla oszczędności miejsca i w ramach kultywowania minimalistycznej estetyki w takich salonach stosuje się na ogół grzejniki kanałowe. Ich dużą zaletą jest to, że zajmują bardzo mało miejsca, jako że umieszcza się je w podłodze. Grzejniki kanałowe https://mat-dom.pl/grzejniki-kana-owe/ można dopasować tak, aby swoim wyglądem pasowały do reszty wnętrza, a w przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego nie wywołują one efektu pocenia się okien. W lato można je także wykorzystać jako formę klimatyzacji.

 

Dla kogo odpowiedni będzie styl nowoczesny?

Z pewnością jest to dobry wybór dla osób, które nie lubią bałaganu i chaosu, a cenią sobie porządek, harmonię i prostotę. Styl nowoczesny poleca się zwłaszcza w świeżo wybudowanych mieszkaniach, zwłaszcza, jeśli mamy do dyspozycji dużo przestrzeni i mocno przeszklone pomieszczenia.

Styl nowoczesny nie bez powodu rośnie w taką popularność. Łączy on ze sobą minimalizm i elegancję, tworząc zachwycający efekt, który wcale nie musi nie być przytulny.

Dodaj komentarz