Płytki z cegły rozbiórkowej – dlaczego warto?

Płytki z cegły rozbiórkowej – dlaczego warto?

Mało osób wie, że niektóre użyte kiedyś materiały budowlane, można wykorzystać ponownie podczas remontu. Przykładem takiego recyklingu są płytki z cegły rozbiórkowej.

Skąd brać starą cegłę do remontu?

Budynki, które od dawna nie nadają się już do użytku, trzeba najczęściej rozebrać, gdyż najczęściej są niebezpieczne i grożą zawaleniem. Z takiej rozbiórki zostaje zawsze ogromna ilość cegieł. Materiał ten można bez problemu ponownie wykorzystać na płytki z cegły. Stara cegła rozbiórkowa jest wyjątkowo trwała i solidna, odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a do tego można ją nabyć w bardzo rozsądnej cenie.

Płytki ze starej cegły to zatem genialna ozdoba każdego wnętrza. Zgodnie z aktualnie panującymi trendami wnętrzarskimi, starą cegłę można z powodzeniem wyłożyć na całej ścianie, obudować nią kominek, albo nawet dodać jako klasyczny element dekoracyjny. Każdy z tych pomysłów cieszy się ogromnym zainteresowaniem już od wielu lat. Nic dziwnego. Wnętrza, w których królują płytki z cegły rozbiórkowej mają swój niepowtarzalny charakter i wyjątkowy klimat.

Płytki z cegły, czyli aranżacje w zgodzie z naturą

Warto żyć ekologicznie. Dobrze jest dbać o środowisko naturalne i swoje najbliższe otoczenie. Taka postawa poprawia jakość naszego życia i przyszłych pokoleń. Niemal każdą rzecz można powtórnie wykorzystać, trzeba tylko wiedzieć jak. Nawet przy budowie domów czy w trakcie remontów można zrobić użytek ze starych rzeczy. Nic zatem dziwnego, że w ostatnich latach niezwykle modne stały się płytki z cegły rozbiórkowej. Można je wykorzystywać na wiele różnych sposobów, nie tylko do budowy, ale przede wszystkim do spektakularnej zmiany aranżacji wnętrza.

Sposobów na wykorzystanie płytki z cegły jest mnóstwo. Stara cegła może być niemal dowolnie wkomponowana we wnętrze domu czy mieszkania. Z pewnością jest to też materiał, który nada każdemu pomieszczeniu swoistego charakteru i klimatu.

Zalety płytki z cegły rozbiórkowej

Stara cegła rozbiórkowa, nawet ta pochodząca ze stuletnich budynków, jest bardzo tania. Idealnie nadaje się do wykańczania wszystkich wnętrz bez względu na ich przeznaczenie, w tym do łazienki czy kuchni. Płytki z cegły znajdziesz na https://e-ceglanafantazja.pl/, położone na ścianie w salonie czy w sypialni, prezentują się zjawiskowo i z pewnością przyciągną uwagę zaproszonych gości.

Naturalny i szlachetny kolor cegły rozbiórkowej to wyśmienite wykończenie każdego pomieszczenia. Stare płytki z cegły można w prosty sposób dopasować do reszty aranżacji. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni kolor i fakturę materiału oraz połączyć go z dekoracjami z naturalnych materiałów, tj. drewno, metal czy nawet kamień. W zależności od preferencji, płytkami rozbiórkowymi można wyłożyć całe pomieszczenie lub tylko jego niewielki fragment. Dużym powodzeniem cieszą się również wzoru na ścianie z cegły pochodzącej z rozbiórki starych domów. Nie ulega wątpliwości, że wykończenie pomieszczenia starą cegłą to jeden z najlepszych pomysłów na urozmaicenie wystroju pokoju bez pracochłonnego i czasochłonnego remontu.

Dodaj komentarz