Transport paletowy – przygotowanie palety dla kuriera

Transport paletowy – przygotowanie palety dla kuriera

Przesyłki paletowe Pall-ex dostarcza na zlecenie klientów indywidualnych i firm z różnych sektorów. Na podstawach przewożone są ładunki ciężkie, duże, wykraczające poza standard także kształtem. Sam przewoźnik specjalizuje się w transporcie tego typu przesyłek i od lat inwestuje w nowe technologie, profesjonalną flotę aut oraz innowacyjny system depotów, które pozwalają zarządzać transportem. W efekcie dostosowuje się ofertę do potrzeb klientów i wymagań rynku. Pall-ex jest specjalistą od przewozu dużych, ciężkich i niestandardowych paczek.

Jak wysłać palety Pall-ex?

Nadanie palety Pall-ex jest intuicyjne i wymaga jedynie wypełnienia formularza zamówienie, który jest dostępny online. Po wpisaniu podstawowych danych takich jak waga i wymiary oraz podaniu kodów adresowych nadawcy i odbiorcy otrzymamy wycenę Pall-ex oraz innych przewoźników. Wystarczy wybrać najkorzystniejszą opcję, uzupełnić dane adresowe, zapłacić za usługę, wydrukować list przewozowy oraz czekać na przyjazd kuriera. Może się zdarzyć, że będziemy potrzebować indywidualnej wyceny, jeśli chcemy nadać paletę niestandardową Pall-ex. Warto pamiętać o tym, że ten przewoźnik uzależnia cenę usługi od strefy, w jakiej znajduje się nadawca i odbiorca. Wynika to w dużej mierze z samego systemu, jakim operuje kurier.

Jakie palety wybrać?

Specjalne drewniane lub plastikowe palety są niezbędne, gdy chce się nadać duży ciężki lub też wymagający specjalnej obsługi ładunek. W pewien sposób platformy są standaryzowane, a dzięki temu łatwej się przewozi i magazynuje tego typu przesyłki na przykład z wykorzystaniem wózka widłowego. Najczęściej kurier Pall-ex dostarczają dwa podstawowe rodzaje palet – Euro oraz przemysłowe. Poza tym można nadać także półpalety Pall-Ex dla ładunków o wadze do 200 kilogramów.

Pall-ex przewozi również palety euro niskie (o oznaczeniu EN). Na takiej podstawie umieszcza się ładunki do wagi 400 kilogramów. Taki sam ciężar można zapakować na paletę Euro Lekkiej Pall-Ex (EL), ale w tym wypadku przesyłka może mieć wysokość nawet do 220 centymetrów. Najczęściej klienci wybierają standardową podstawę Euro, która jest idealna dla towarów do 800 kilogramów i wysokości do 220 centymetrów, a ciężka wytrzyma ciężar do 1200 kilogramów. Podobna klasyfikacja obejmuje także palety przemysłowe Pall-ex.

Jak przygotować paletę Pall-ex do wysyłki?

Warto pamiętać o tym, że za przygotowanie palety do transportu odpowiada nadawca. W przesyłce nie mogą się znaleźć ładunki niedozwolone w transporcie. Lista takich towarów wynika z przepisów krajowych i międzynarodowych oraz oczywiście restrykcji samego przewoźnika. Dobre zapakowanie palety Pall-ex jest gwarancją, że przesyłka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie, a także nie zaszkodzi innym paczkom na żadnym etapie transportu. Chodzi przede wszystkim o minimalizowanie ryzyka jakichkolwiek strat. Sama paleta musi być przygotowana tak, by była stabilna. Kluczem będzie odpowiednie rozłożenie ciężaru oraz umieszczenie elementów lżejszych na cięższych. Ładunek można owinąć folią stretch, która musi zostać przywiązana do podstawy palety. Sprawdza się również folia bąbelkowa i narożniki kartonowe, specjalne wypełniacze oraz taśma bandująca, która spina przesyłkę z paletą Pall-Ex. Sama metoda pakowania powinna być również dostosowana do specyfiki ładunku. Z tego samego powodu paleta, która nie może być piętnowana, musi być odpowiednio oznaczona wpisem w instrukcjach specjalnych oraz oznaczona czerwoną kartką formatu A4. W przeciwnym razie będzie traktowana jako standardowa przesyłka.

Dodaj komentarz