Konto firmowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Konto firmowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Konto firmowe jest nieodłącznym elementem każdej działalności, nawet jednoosobowej. To z niego będziemy dokonywać regulacji względem Urzędu Skarbowego, ZUS-u, lub inne należności. Część przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z konta prywatnego. Jednak takie rozwiązanie nierzadko okazuje się kłopotliwe. Dużo bezpieczniejszą i bardziej praktyczną opcją jest założenie konta firmowego. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego. Skorzystaj z rankingu najlepszych ofert. 

Konto firmowe – czym się wyróżnia? 

Konto firmowe to oferta skierowana do przedsiębiorców. Służy do prowadzenia rozliczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Z tego konta możemy więc regulować płatności względem Urzędu Skarbowego, ZUS-u itp. W teorii nie istnieją przepisy, które nakładałby na przedsiębiorców obowiązek posiadania konta firmowego. Szczególnie jeśli prowadzimy działalności jednoosobową. Jednak z całą pewnością jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie. 

Konto firmowe pozwala na utrzymanie przejrzystego obrazu finansów firmowych. Dzięki temu mamy lepszą kontrolę nad budżetem, w tym przychodami i ponoszonymi kosztami. Decydując się na konto bankowe, możemy więc w łatwy sposób ocenić efektywność prowadzonej działalności. Wszystkie rozliczenia będą znajdować się w jednym miejscu, co znacznie ułatwi proces planowania budżetu firmy. Ponadto opłaty za prowadzenie konta firmowego, na przykład za przelewy, kartę płatniczą itp., możemy wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego? 

Przedsiębiorcy to atrakcyjni klienci dla banków. Instytucje finansowe starają się więc zaproponować jak najlepsze warunki i skusić klientów do skorzystania z ich oferty. Jak jednak nie dać się złapać na niekorzystne rozwiązanie? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z rankingu kont firmowych. Dzięki temu możesz w szybki sposób porównać dostępne na rynku oferty. 

Ranking zawiera przejrzyste podsumowanie i opis poszczególnych ofert. Na co dokładnie zwrócić uwagę? Z całą pewnością na opłatę za prowadzenie konta i czy z czasem się ona nie zmienia. Warto także zorientować się, jaką kwotę bank nalicza za używanie karty płatniczej dołączonej do konta firmowego. Niektóre banki pobierają opłatę także za korzystanie z bankomatów. Najlepsze oferty będą miały tę usługę za darmo. Zwróć uwagę także na to, ile kosztują przelewy internetowe. Ostatnim, ale nie mniej ważnym czynnikiem, jest możliwość założenia konta online.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.