Konto firmowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Konto firmowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Konto firmowe jest nieodłącznym elementem każdej działalności, nawet jednoosobowej. To z niego będziemy dokonywać regulacji względem Urzędu Skarbowego, ZUS-u, lub inne należności. Część przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z konta prywatnego. Jednak takie rozwiązanie nierzadko okazuje się kłopotliwe. Dużo bezpieczniejszą i bardziej praktyczną opcją jest założenie konta firmowego. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego. Skorzystaj z rankingu najlepszych ofert. 

Konto firmowe – czym się wyróżnia? 

Konto firmowe to oferta skierowana do przedsiębiorców. Służy do prowadzenia rozliczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Z tego konta możemy więc regulować płatności względem Urzędu Skarbowego, ZUS-u itp. W teorii nie istnieją przepisy, które nakładałby na przedsiębiorców obowiązek posiadania konta firmowego. Szczególnie jeśli prowadzimy działalności jednoosobową. Jednak z całą pewnością jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie. 

Konto firmowe pozwala na utrzymanie przejrzystego obrazu finansów firmowych. Dzięki temu mamy lepszą kontrolę nad budżetem, w tym przychodami i ponoszonymi kosztami. Decydując się na konto bankowe, możemy więc w łatwy sposób ocenić efektywność prowadzonej działalności. Wszystkie rozliczenia będą znajdować się w jednym miejscu, co znacznie ułatwi proces planowania budżetu firmy. Ponadto opłaty za prowadzenie konta firmowego, na przykład za przelewy, kartę płatniczą itp., możemy wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego? 

Przedsiębiorcy to atrakcyjni klienci dla banków. Instytucje finansowe starają się więc zaproponować jak najlepsze warunki i skusić klientów do skorzystania z ich oferty. Jak jednak nie dać się złapać na niekorzystne rozwiązanie? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z rankingu kont firmowych. Dzięki temu możesz w szybki sposób porównać dostępne na rynku oferty. 

Ranking zawiera przejrzyste podsumowanie i opis poszczególnych ofert. Na co dokładnie zwrócić uwagę? Z całą pewnością na opłatę za prowadzenie konta i czy z czasem się ona nie zmienia. Warto także zorientować się, jaką kwotę bank nalicza za używanie karty płatniczej dołączonej do konta firmowego. Niektóre banki pobierają opłatę także za korzystanie z bankomatów. Najlepsze oferty będą miały tę usługę za darmo. Zwróć uwagę także na to, ile kosztują przelewy internetowe. Ostatnim, ale nie mniej ważnym czynnikiem, jest możliwość założenia konta online.  

Dodaj komentarz