Duże koszule – jak odpowiednio dobrać je do sylwetki?

Duże koszule – jak odpowiednio dobrać je do sylwetki?

Właściwy dobór ubrań w rozmiarze XXL nie jest łatwym zadaniem. Kompletując garderobę osoby puszystej, warto wziąć pod uwagę kilka zasad, które sprawią, że jej sylwetka będzie prezentowała się korzystnie. Jedną z kwestii, które wymagają szczególnej rozwagi, jest wybór koszuli. Duże koszule o idealnym kroju znajdziesz w sklepie Modini. 

Duże koszule – jak odpowiednio dobrać je do sylwetki?

Elegancki ubiór to nie tylko odpowiedni fason dobranego stroju czy właściwy materiał. Kluczem do stylowego, a jednocześnie szykownego wyglądu jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru do sylwetki. Dzięki dobrze dobranym ubraniom możemy sprawić, że będzie ona prezentować się szczuplej i korzystniej. W ten sposób większy rozmiar nie będzie już problemem i powodem do braku pewności siebie. Jednym z obowiązkowych elementów garderoby eleganckiego mężczyzny jest koszula. Duża koszula powinna jednak spełniać kilka określonych wymagań, dzięki którym będzie doskonale leżeć i gwarantować gustowny wygląd. O jakich zasadach warto pamiętać podczas zakupu koszuli? Wskazówki znajdziesz w poniższym artykule.

Jak dobrać rozmiar dużej koszuli?

W jaki sposób należy wybrać koszulę, aby odpowiednio leżała ona w przypadku większego mężczyzny? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, by duża koszula nie była zbyt ciasna. Za mała koszula, która przylega do ciała, będzie uwydatniać wszelkie mankamenty sylwetki, dlatego lepszym wyborem będzie taka koszula, która zapewnia jednak odrobinę luzu. Kolejną zasadą, której warto trzymać się podczas zakupu dużej koszuli jest to, by była ona krótka, jeśli mężczyzna zamierza nosić ją wypuszczoną. Dzięki temu sylwetka stanie się smuklejsza oraz wydłużona. Duże znaczenie ma również indywidualny typ sylwetki, jaką posiada puszysty mężczyzna. Zwykle w przypadku korpulentnej budowy ciała najlepiej sprawdza się krój koszuli regular fit. 

Inne istotne kwestie

Na co jeszcze należy położyć szczególny nacisk podczas wyboru idealnej dużej koszuli? Warto zwrócić uwagę na materiał – doskonale sprawdzają się modele wykonane z bawełny, która gwarantuje swobodę, odpowiednie ułożenie koszuli oraz dobrą wentylację. Koszule w większych rozmiarach przeznaczone dla puszystych panów powinny również wyróżniać się określonymi wzorami. Najlepiej będą prezentować się pionowe prążki i jednolite kolory. Przy tym warto również pamiętać, by nie przesadzać z czarnym kolorem – cały strój nie może składać się wyłącznie z czerni. Wysmuklenie i wydłużenie szyi zapewnia natomiast kołnierzyk typu Kent, który wyróżnia się dłuższymi wyłogami. Pomocne mogą również okazać się guziczki trzymające kołnierzyk w jednym miejscu.

Dodaj komentarz