Kredyt oddłużeniowy – co to jest i czy pomaga wyjść z zadłużenia?

Kredyt oddłużeniowy – co to jest i czy pomaga wyjść z zadłużenia?

Na ten moment w bankach można znaleźć mnóstwo różnych rodzai kredytów. Każdy z nich ma swoje konkretne zastosowanie i można sfinansować z jego pomocą określoną rzecz. Ciekawą grupą kredytów są te, które służą kredytobiorcy do tego, aby spłacić aktualne długi. Mowa np. o kredycie oddłużeniowym, który można spotkać w coraz większej ilości miejsc. Jest to ciekawe rozwiązanie, które może być ostatnią deską ratunku dla wielu Polaków. Sama nazwa produktu wskazuje na jego zastosowanie. Warto jednak wiedzieć czym dokładnie jest taki kredyt i czy rzeczywiście może być pomocny w procesie wychodzenia z długów.

Jak działa kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy pod wieloma względami przypomina kredyt konsolidacyjny, jednak nie są to te same zobowiązania. Zarówno kredyt konsolidacyjny, jak i oddłużeniowy polegają na zmianie kilku różnych zobowiązań w jeden nowy kredyt. Istnieje jednak kilka różnic pomiędzy tymi produktami. Kredyt konsolidacyjny jest dedykowany osobom, które nie są zadłużone, ale czują, że spłata długów stanowi dla nich coraz większy problem i należy zacząć działać. Nie jest to kredyt, który mogą wziąć osoby bardzo zadłużone z niską zdolnością kredytową oraz negatywnymi wpisami w BIK.

Z kolei kredyt oddłużeniowy https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/ działa podobnie jak konsolidacja, ale mogą z niego skorzystać osoby, które mają poważny problem z zadłużeniem. Tego typu produkt finansowy kierowany jest do osób, których zdolność kredytowa nie należy do najlepszych, a w BIK znajdują się już informacje na temat opóźnień w spłacie zobowiązań. Kredyt oddłużeniowy jest więc atrakcyjnym produktem finansowym dla osób, które nie mogą już liczyć na kredyt konsolidacyjny, ale chcą poradzić sobie ze swoją ciężką sytuacją finansową.

Czy kredyt oddłużeniowy może pomóc wyjść z długów?

Osoby zadłużone, które po raz pierwszy spotykają się z pojęciem „kredyt oddłużeniowy”, często zastanawiają się nad tym, czy rzeczywiście jest to produkt, który pomaga ustabilizować sytuację finansową. Odpowiedź brzmi tak – pod warunkiem, że wybierzesz ofertę, która jest dostosowana do Twoich aktualnych możliwości finansowych. Wybierając ofertę, która nie będzie przypadkowa, ustabilizujesz swoją sytuację finansową i raz na zawsze pozbędziesz się problematycznych zobowiązań. Jeśli więc czujesz, że przytłaczają Cię posiadane zobowiązania, to możesz spróbować pozyskać kredyt oddłużeniowy – samodzielnie lub z pomocą profesjonalnego doradcy kredytowego.

Dodaj komentarz