Jak zamawiać buty przez internet, żeby pasowały?

Jak zamawiać buty przez internet, żeby pasowały?

Zamawianie butów przez internet zupełnie różni się od kupowania ich w sklepie stacjonarnym. Jest to o wiele szybsze i wygodniejsze, jednak nie zawsze udaje nam się precyzyjnie dobrać rozmiar buta do swojej stopy. Na szczęście wybieranie butów przez internet nie musi być trudne – wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami.

Rozmiar obuwia a mierzenie stopy

Kupując buty w sklepie stacjonarnym, tak naprawdę nie musimy wiedzieć ile cm ma nasza stopa. Zazwyczaj przymierzami 2 rozmiary i wybieramy, który z nich najlepiej leży na naszej stopie. Jeśli jednak nie chcesz płacić przez internet za dwie pary obuwia, a później zwracać tej niepasującej to musisz wiedzieć, ile cm powinna mieć wkładka w Twoim bucie. Przed zakupami dokładnie wymierz swoją stopę – kierowanie się jedynie oznaczeniami producenta nie jest najlepszym pomysłem. Niekiedy rozmiarówka danego modelu obuwia jest zaniżona lub zawyżona i trzeba Wybrać inny rozmiar niż ten, który nosimy na co dzień.

Jeśli chcesz mierzyć stopę samodzielnie, to umieść ją bosą na kartce papieru – możesz też ubrać skarpetki, jeśli będziesz je nosił z tym obuwiem. Odrysuj kształt stopy na kartce najdokładniej, jak się da. Następnie zmierz długość od dużego palca do końca pięty. Aby wskazać odpowiedni rozmiar, należy dodać do otrzymanego wyniku 0,5 do 1 cm. Jest to jeden z najdokładniejszych sposobów na zmierzenie swojej stopy i daje największą gwarancję na to, że trafisz z rozmiarem.

Niekiedy producenci podają też, ile cm but ma w najszerszym miejscu. To bardzo pomocne dla osób, które mają bardzo wąską lub szeroką stopę. Wybierając buty damskie online, znając długość swojej stopy, masz 90% szans, że dobierzesz odpowiedni rozmiar buta.

Rozmiar buta a oznaczenia europejskie

Kupując buty przez internet, nie zawsze korzystamy z polskich stron. Numeracje w innych krajach np. w Ameryce różnią się od tych, z którymi mamy do czynienia w Polsce. Stosuje się tam numerację calową – 1/3 cala to jeden numer. Dla przykładu 3,5 to rozmiar 36, 4 to 37 a 6,5 to 40. Jeśli wybierasz buty z taką numeracją, to warto zapytać sprzedawcę o rozmiar wkładki danego modelu obuwia, jeśli nie ma takiej informacji na stronie. Najpopularniejszą numeracją w Europie jest numeracja sztychowa francuska, czyli rozmiary 36-40 w przypadku kobiet i wyższe, jeśli chodzi o mężczyzn.

Jeśli kupujesz buty damskie online w sprawdzonym sklepie, to nawet gdy zamówisz zły rozmiar, to możesz odesłać towar i odzyskać pieniądze lub poprosić o wysłanie innego rozmiaru.

Dodaj komentarz