4 pomysły na spędzenie jesiennego popołudnia

4 pomysły na spędzenie jesiennego popołudnia

Jeśli dopadła Cię nuda ciemnego jesiennego popołudnia, a seriale przestały Cię interesować (lub nigdy nie interesowały), czytaj dalej. Ten krótki poradnik opisuje kilka banalnych pomysłów, o których mogłeś zapomnieć. Zainspiruj się – nie przekreślaj możliwości, zanim ich nie spróbujesz. Każda z nich może Cię zaskoczyć.

1. Kreatywne przyjemności

Wiedz, że kredki, wycinanki i farby nie są zarezerwowane tylko dla najmłodszych. Nie musisz chodzić na plastykę, żeby to robić. Wręcz wskazane jest, żebyś spróbował wyżyć się artystycznie od czasu do czasu. W niektórych drzemią takie kreatywne moce – bez namowy zabierają się rozmaite prace DIY. Koszyczki, pudełeczka, kartki okolicznościowe, ludziki z plasteliny i tak dalej. Innym jest trudniej, ale zawsze można zacząć od kolorowanek. Sklepy oferują mnóstwo książeczek dla dorosłych z obrazkami i wzorami, ale możesz je też wydrukować z Internetu. Sam sprawdź, ile przyjemności może przynieść kolorowa zabawa. Przy okazji odprężysz się i uruchomisz dawno nieużywane zwoje mózgu.

2. Sprzątanie… Co?

Nie chodzi tu o zwykłe sprzątanie. Zajrzyj do takiej szafy, która ma w sobie wszystko. Każde mieszkanie posiada takie miejsca – a przynajmniej jedno! Trafiają tam rzeczy, z którymi nie wiadomo co zrobić. Wyjmij jedną, obejrzyj, zastanów się, czy jeszcze do czegoś Ci służy. Może ją wyrzucisz, a może właśnie dziś użyjesz. W takiej szafie można trafić na skarby, które zajmą Cię na kilka godzin. Album ze zdjęciami, stare pamiątki, zapiski. Albo na przedmioty, które już od dawna czekają na utylizację. Zaznasz oczyszczenia psychicznego, gdy pozbędziesz się gratów. Dzień nudy może okazać się idealny na eksplorowanie takich tajemnic. Kto wie, czy niechcący nie zrobisz generalnych porządków?

3. Puzzle i gry planszowe

Oj, to potrafi wciągnąć na wiele godzin! Puzzle z wieloma elementami, o różnym stopniu trudności zajmą Cię na wieczność. Jeśli dobrze trafisz, nie będziesz mógł się oderwać. A jeśli masz do dyspozycji kilkoro znudzonych domowników, zagrajcie w grę. Dostępne planszówki pozwalają urządzić totalne imprezy – wieczory gier. Niektóre wymagają sprawności fizycznej, refleksu i zręczności, a niektóre znajomości różnych dziedzin wiedzy. Jeśli nie dysponujecie planszówkami, poszukajcie gier online – jest wiele aplikacji, dzięki którym zagracie w coś grupowego za pomocą smartfona.

4. Automasaż

Nieważne, czy jesteś singlem, czy Twojemu partnerowi się nie chce, czy też nie stać Cię na profesjonalny masaż. Po prostu – zrób to sam! Możesz podarować sobie trochę przyjemności, uciskając odpowiednie punkty na stopie lub dłoniach. Stosując akupresurę, da się uzyskać ulgę również w innych częściach ciała – mapę punktów odpowiadających danym organom bez problemu znajdziesz w sieci. Jeśli dysponujesz matą z igłami lub wałkiem, zrób sobie masaż pleców i innych spiętych części ciała.

Dodaj komentarz