Jak ciekawie i nietypowo zapakować alkohol?

Jak ciekawie i nietypowo zapakować alkohol?

Alkohol to dość uniwersalny pomysł na prezent. Wino, whiskey czy brandy, a w niektórych przypadkach nawet wódkę, można podarować członkom rodziny, przyjaciołom, współpracownikom i innym osobom. Zarówno takim, które znamy dobrze, jak i takim, z którymi nie utrzymujemy zbyt zażyłych relacji. Z tych względów sporo osób wybiera na prezent właśnie różne trunki.

To, że sam prezent nie jest szczególnie oryginalny (co nie oznacza, że jest zły – po prostu nie jest to prezent bardzo kreatywny), nie oznacza, że nie można go w pewien sposób urozmaicić. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład zdecydowanie się na niestandardowe opakowanie. Jak ciekawie i nietypowo zapakować alkohol? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

“Rękaw” na alkohol może być dobrym pomysłem

Jeśli szukamy oryginalnego i nietypowego pomysłu na zapakowanie alkoholu, dobrym rozwiązaniem może być swego rodzaju elastyczny “rękaw” wykonany z papieru. Dopasowuje się on do kształtu butelki, więc również jest dość uniwersalny i można zastosować go przy różnego typu alkoholach. Sprzedawany jest w różnych wersjach kolorystycznych, można też kupić takie rękawy w różnych wymiarach, więc każdy powinien znaleźć opcję, która będzie dla niego atrakcyjna wizualnie i będzie miała właściwy rozmiar.

Z pewnością jest to rzadziej spotykane opakowanie na alkohol niż zwykła papierowa torebka i jest spora szansa, że spodoba się ono osobie obdarowywanej. Co więcej, takie opakowanie może być wykorzystywane wielokrotnie, więc nie trzeba go od razu wyrzucać po zdjęciu z butelki. Dodatkowo, jak już wspomniano, “rękaw” wykonuje się z papieru, co oznacza, że jest to produkt ekologiczny. Warto więc zdecydować się na niego szczególnie w przypadku, kiedy osoba, której go wręczymy, wykazuje się dbałością o środowisko naturalne.

Opakowanie powinno być nie tylko eleganckie, ale też funkcjonalne

Można dać komuś samą butelkę z alkoholem bez żadnego opakowania, ale nie wygląda to zbyt elegancko. Dlatego też w większości przypadków osoby obdarowujące decydują się na zakup jakiegoś opakowania. Warto jednak wspomnieć, że opakowanie w formie papierowego “rękawa” ma nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też jest funkcjonalne.

Może ono bowiem też częściowo amortyzować wstrząsy. Dzięki temu nie musimy się mocno obawiać o rozbicie butelki w trakcie transportu, kiedy na przykład najedziemy na dziurę w drodze, chociaż oczywiście przy mocniejszych wstrząsach czy upadku z wysokości mimo wszystko może dojść do jej uszkodzenia. Nie należy więc całkowicie rezygnować z ostrożności i nadmiernie ryzykować. Natomiast z pewnością takie opakowanie zapewnia lepszą ochronę niż zwykła cienka torebka prezentowa.

Dodaj komentarz