Jaką wybrać matę dla szczeniaka?

Jaką wybrać matę dla szczeniaka?

Wiele osób traktuje swojego psa jak członka rodziny i chce mu zapewnić komfortowe warunki życia. O naszych czworonogów dbamy, najlepiej jak potrafimy, kupujemy im dobrej jakości karmę, zabawki, a także akcesoria takie jak legowiska i maty. Mata dla szczeniaka to dobra alternatywa dla legowiska, można ją umieścić na tarasie, na balkonie, w ogrodzie lub w salonie. Jaka mata będzie najlepsza dla młodego psa i jak wybrać odpowiedni model? Podpowiadamy!

Czym kierować się podczas zakupu maty dla psa?

Mata dla psa musi mieć, kilka cech m.in. musi być wygodna, bezpieczna i niezawodna. Młode psy uwielbiają zabawę i często wyładowują swoją energię na zabawkach i własnych posłaniach. Z tego względu mata dla czworonoga powinna być wytrzymała i solidnie wykonana. Dzięki temu ma ona szansę przetrwać w starciu z zębami i rozszarpywaniem przez małego psiaka. Dobra mata jest też łatwa do utrzymania w czystości. Zwróć uwagę na to, czy pokrowiec posłania można zdjąć i uprać w pralce. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi zachowanie higieny w domu. Głównym zadaniem maty jest to, aby pies mógł wygodnie się na niej położyć i był odseparowany od twardej podłogi. Posłanie powinno być miękki i wystarczająco grube, aby zapewnić komfort szczeniakowi.

Mata zamiast legowiska – czy to dobry pomysł?

Maty dla psa są najczęściej wykorzystywane jako dodatkowe posłanie dla psa, który ma swoje wygodne legowisko. Niestety nasi pupile to indywidualiści i niekiedy nie chcą spać w miejscu, które dla nich starannie przygotowaliśmy. Jeśli Twój szczeniak nie przepada za legowiskiem, to mata może być najlepszym rozwiązaniem. Możesz ją położyć obok kanapy lub swojego łózka, aby pupil czuł Twoją bliskość, a jednocześnie nie wskakiwał na zakazany dla niego teren. Mate dla psa należy położyć w miejscach, w których często przebywasz, ponieważ psy, szczególnie te młode nie lubią zbyt długo zostawać same w pomieszczeniu. Na macie Twój czworonożny przyjaciel będzie mógł wygodnie się położyć i zdrzemnąć i będzie mu wygodniej niż na podłodze.

Najlepsza mata dla szczeniaka

Obecnie w internecie można znaleźć wiele ofert mat dla szczeniaków. Możesz wybierać spośród wielu rozmiarów, kolorów, wzorów i materiałów. Posłanie dla Twojego pupila może być dopasowane do wystroju wnętrza, a jednocześnie będzie praktyczne. Mata ma szereg zastosowań i można ją używać podczas zabawy z psem lub podczas podróży jako mata samochodowa. Dzięki macie możesz uchronić tapicerkę swojego auta przed zabrudzeniem. Jest to też dobre rozwiązanie, jeśli chcesz, aby Twój pupil miał się gdzie położyć, gdy będziesz z nim na działce, na tarasie lub w innym miejscu, gdzie zabranie legowiska byłoby niewygodne.

Dodaj komentarz