Jakie zalety posiada kombajn New Holland?

Jakie zalety posiada kombajn New Holland?

Profesjonalny kombajn to bardzo pożądany sprzęt w rolnictwie, który podczas żniw odgrywa ogromną rolę. Jest to niebywale ciężka praca, która została zautomatyzowana i odciążyła ludzi od długotrwałej pracy w gorącym słońcu i niezdrowej dla kręgosłupa pozycji. Dzięki skonstruowaniu maszyny jaką jest kombajn New Holland wszystko stało się lżejsze i łatwiejsze. Jest to maszyna, która przydaje się szczególnie w większych gospodarstwach, jednocześnie jej posiadanie może zwiększyć zysk jej właściciela, ponieważ niewielkie gospodarstwa będą go mogły wypożyczać w przyszłości.

 

Technologia przez cały czas się rozwija

 

Nowoczesne technologie dają możliwość odpowiedniej konfiguracji każdej maszyny aby dopasować ją do potrzeb kupującego oraz do rodzaju pracy jaki będzie wykonywał w swoim gospodarstwie rolnym. Praca przy pomocy kombajnu poprawiła wiele aspektów podczas żniw, przede wszystkim zwiększyła się wydajność i efektywność pracy. Ludzki organizm nie jest w stanie w tak krótkim czasie zebrać tak dużej ilości plonów. Dodatkowo jakość zbiorów również się poprawiła, wszystkie kłosy zbierane są w taki sam sposób z użyciem takiej samej siły. Jest to ogromna oszczędność zarówno pracy, siły, energię, jak i zysków. Dzisiaj do zbiorów nie trzeba już angażować całej rodziny i znajomych, wystarczy wsiąść do maszyny i zrobić kilka przejazdów.

 

Kombajn New Holland to maszyna nowoczesnej generacji, która występuje w wersji podstawowej, natomiast każda osoba, która chce ją kupić może zamówić odpowiednie jej konfiguracje, które pozwolą dostosować ją do potrzeb klienta i jego gospodarstwa. Odpowiednie programowanie maszyny pozwala na jej nieprzerwaną pracę nawet przez całą dobę, dzięki czemu możemy wykonać całą pracę w krótkim czasie, nie martwiąc się, że kombajn będzie nadmiernie obciążony i się uszkodzi.

 

Kombajn New Holland daje zbiory odpowiedniej jakości

 

Noże, które posiada kombajn New Holland są ostre i pozwalają na precyzyjne cięcie zbioru, dlatego możemy być spokojni o jakość naszego plonu. Słoma oraz ziarna nie ulegają zbędnym zgnieceniom, dlatego ostateczny zbiór jest wysokiej jakości i praktycznie w 100% nadaje się do dalszego przetwarzania. Słoma jest cięta na odpowiednio krótkie odcinki tak precyzyjnie, że każdy z nich potrafi mieć taką samą lub bardzo zbliżoną długość. Dodatkowo ziarno jest bezbłędnie oczyszczone z plew, z czym starsze modele kombajnów miewały niekiedy problemy.

 

Najważniejszą zaletą jaką daje kombajn oparty na nowoczesnej technologii jest optymalizacja kosztów całego przedsięwzięcia. Pozwala on dokładnie rozplanować pracę i ograniczyć zasoby ludzkie potrzebne do wykonania zadania do niezbędnego minimum. Jednocześnie ekonomiczny system spalania paliwa daje nie tylko oszczędności, ale jest również przyjazny dla środowiska pełnego zanieczyszczeń spowodowanych coraz większą ilością silników spalinowych.

 

Kombajn New Holland daje szereg możliwości

 

Istnieje również wiele powodów, dla których warto korzystać ze sprzętu najnowszej generacji. Najlepiej jest składać zamówienia na kombajny zaraz po skończonych żniwach, czyli wczesną jesienią, ponieważ wówczas mamy największą swobodę dodania potrzebnych konfiguracji i specyfikacji. Dodatkowo wiemy czego zabrakło nam podczas żniw, które dopiero zakończyliśmy i wiemy, których błędów nie chcemy powtórzyć w kolejnym roku.

 

Dzięki nowoczesnym technologiom posiadając kombajn nowej generacji możemy przez cały czas monitorować nasz plon, sprawdzać jego wilgotność oraz aktualne warunki. Kombajn zbożowy to najbardziej skomplikowana i zaawansowana technologicznie maszyna, która wspiera rolnika i pomaga zebrać mu owoce długiej i ciężkiej pracy. Nasz wymarzony model kombajnu powinien być dostosowany do wielu czynników zewnętrznych takich jak przede wszystkim ukształtowanie terenu, na którym będzie wykonywał pracę. Bardzo ważna jest również ilość plonu jaką zamierzamy zebrać podczas żniw. Dodatkowo powinniśmy brać pod uwagę szybkość rozładunku ponów oraz samego zbioru. Idealny kombajn musi być wydajny, efektywny i do tego prosty w obsłudze, aby nie komplikował pracy lecz ją ułatwiał. Kombajn New Holland to dobra inwestycja w przyszłość gospodarstwa.

Dodaj komentarz